DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Engelliler için dilekçe / Engelli memur tayin dilekçesi örneği

Engelli memur tayin dilekçesi örneği

Mart 5, 2020 0 13.336

Meltem ÖZÇELİK :
Merhabalar, bir süre önce EKPSS ile memur olarak atandım. Engelli statüsünde çalıştığım kurumun farklı bir ilde bulunan aynı pozisyonuna tayin olabilir miyim? Arkadaşlarıma sorduğumda ailemin ikameti bulunan şehre engelli memur yer değiştirme dilekçe örneği ile geçebileceğimi söylüyorlar. Böyle bir hakkım olduğunu bilmiyordum. Sanırım bir kereye mahsus böyle bir izin verilebiliyormuş. Yaşamakta olduğum ilden ailemin yanına transfer olmak istiyorum. Kanun ile ilgili detayları ve dilekçe örneğini paylaşmanız mümkün müdür?

Sayın Meltem ÖZÇELİK ;
Devlet memuru olarak engelli statüsünde çalışan bir kişinin yer değiştirmesi ile ilgili çok sayıda sorulan sorular var. Bunların tamamını tek başlık üzerinde soru cevap şeklinde vermeyi planlıyoruz. Dilekçeyi sayfanın en altına dahil ediyoruz. Dilersen indirip, direkt kendine göre düzenleyip kullanabilirsin. Ancak engelli memur tayin dilekçesi örneğini indirmeden önce yazımızın tamamını okumanı öneririz. Çünkü bu hakkı kullanırken de bazı şartları yerine getirebiliyor olman gereklidir.

DİKKAT!  İlköğretim eğitsel değerlendirme isteği formu doldurulmuş örneği

Herhangi bir kurumda çalışan engelli memur tayin işlemini gerçekleştirebilir mi?
Bu hakkı kullanabilmek için, çalışmakta olan kurumunuzun başka illerde de teşkilatı bulunmalıdır. Aksi takdirde bu işlem gerçekleştirilemez. Örneğin; Belediye ve üniversite gibi kurumların diğer şehirlerde herhangi bir teşkilatı bulunmadığından tayin işlemi yapılamaz.

Engelli memur yer değiştirme dilekçe örneği

Tayin hakkımı yalnızca bir kez mi kullanabilirim?
Önceleri kanunda “bir defaya mahsus” şeklinde bir ifade geçiyordu. Ancak yapılan son düzenlemeler ile birlikte engelli memur statüsünde çalışan kişilerin bir kereden daha fazla tayin isteme hakkı olduğu belirtildi.

Kanunlara göre, %40 ve üzeri engeli bulup devlet memuru statüsünde çalışan kişilerin eşi yada bakmak durumunda olduğu kişilere bağlı olarak tayin isteyebilirler. Bu durum ile ilgili talepler, memurun çalıştığı kurumun farklı illerdeki teşkilatı olması durumunda karşılanır.

DİKKAT!  Engelli raporu başvuru dilekçesi

Zaman içerisinde kişiler bir kez tayin hakkı kullanmış olsa bile, değişen hayat şartları sonucunda zorunlu olarak tekrar yer değişikliği yapması gerekebilir. Bu durum ile ilgili aşağıda paylaşmış olduğumuz dilekçe örneğini kullanmanız yeterli olacaktır. Mutlaka sağlık raporunuzu da bu yazı ile birlikte ilgili kuruma teslim etmelisiniz.

Engelli memur statüsünde çalışan kardeşlerimizin nasıl yer değişikliği yapabileceğini burada anlatıp engellli memur tayin dilekçesi örneğini paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir