DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Engelliler için dilekçe / Engelli vergi indirimi dilekçesi örneği

Engelli vergi indirimi dilekçesi örneği

Şubat 15, 2020 0 2.609

Tuğçe ÖZBUDAK ;
Merhabalar, engelli statüsünde çalışan bir personelimiz var. Bazı belgelerin teslim edilmesi ile vergi indirimi alabileceğini söylüyor. Konu hakkında çok bilgim yok. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Eğer böyle bir durum gerçekten var ise bana hangi evrakların gerektiğini yazabilir misiniz? Bununla birlikte engelli vergi indirimi dilekçesi örneği ihtiyacım da olacak. Çok teşekkür ederim.

Tuğçe ÖZBUDAK Merhaba;
Öncelikle bu işlem için; hem iş yerinin yazı yazması , hem de kişinin kendi dilekçesini yazması gerekmektedir. Şimdi detaylı olarak aşağıda anlatacağım.

Engelli vergi indirimi için gerekli evraklar

DİKKAT!  Engelli talep dilekçesi örneği

Yukarıdaki evraklar ile birlikte aşağıda yer alan dilekçeyi ikamet ettiğiniz vergi dairesine hitaben doldurabilirsiniz. Burada size ait ve işletmeye ait bazı bilgiler bulunmaktadır. Tamamını mutlaka eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekmektedir.

Engelli vergi indirimi işyeri yazısı

Yukarıda ye alan kişiye ait vergi indirimi ve diğer evrakları tamamladıktan sonra, çalışmakta olduğunuz iş yerinden engelli vergi indirimi hakkında ıslak imza ve kaşeli belge almanız gerekmektedir. Bu belgeyi mutlaka iş veren yada iş veren temsilcisi doldurmalıdır.

İşyeri vergi indirimi yazısı hazırlarken hangi bilgilere ihtiyaç duyulur

DİKKAT!  Vasi kararı ile araç alımı dilekçesi

Yukarıdaki bilgiler mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Tarih ve imza mutlaka iş yerinde bulunan yetkili tarafından atılmalıdır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde belge ne yazık ki kabul edilemez.

Engelli kardeşlerimizin sürekli ihtiyaç duyabilecekleri dilekçe örneklerini düzenli aralıklarla eklemeye özen gösteriyoruz. Yine bulamadığınız ve ihtiyacınız olan bir yazı olursa yorumlar bölümünden talep edebilirsiniz.

Bu yazı Engelli vergi indirimi dilekçesi, işyerinin bu durum ile ilgili nasıl bir yazı yazması gerektiğini anlatır ve diğer hangi evrakların istendiğini inceler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.