DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Excel Tabloları / Fiyat teklif formu örneği

Fiyat teklif formu örneği

Nisan 18, 2020 0 10.914

Günay BOZKURT :
Merhabalar, yaklaşık 4 yıldır tanzim teşhir saha ekip yönetimi alanında bölge sorumlusu olarak çalışmaktaydım. Bir kaç gün önce terfi alarak proje yöneticisi pozisyonuna geçtim. Burada daha önce çalışmadığım için bir çok konuda eksiklerim bulunuyor. Örneğin ; bugün bir firma aradı ve bir hizmet için fiyat teklifi vermemi istedi. Ancak böyle bir teklif daha önce yapmadığımdan prosedürler hakkında ve fiyat teklif formu örneği hakkında hiçbir bilgim yok. Bunu mail ortamında mı göndermem gerekiyor? Bir de mümkünse sizlerde teklif mektubu örneği var ise paylaşabilir misiniz?

Sayın Günay BOZKURT ;
Herhangi bir hizmet fiyat teklifi yaparken mutlaka mail ortamında yazılı bir biçim de gerçekleştirilmelidir. Çünkü bu durumlar gelecekte dönüp bakıp araştıracağınız kanıtlar olacaktır. Bir çok firma sözle yapılan anlaşmaları zaman içerisinde yanlış yorumlayabilir. Bu nedenle “söz uçar yazı kalır” diyerek bu tür tekliflerin tamamını mail ortamında yapmalısınız. Fiyat teklif şablonunu sayfanın en alt bölümüne dahil ettik. Dilediğiniz gibi üzerinde düzenlemeler yapıp gönderim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

DİKKAT!  Yevmiye defteri örneği excel

Teklif mektubu örneği excel

Excel formatında olan şablonu dilerseniz word’e de çevirebilirsiniz. Şimdi de fiyat teklif formu doldurulurken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğim.

+Katma Değer Vergisi : Anlaşılan fiyatlar üzerinde mutlaka +kdv yada kdv dahil gibi yazışmalar bulunmalıdır. Genelde en şirketler arasında oluşan en büyük anlaşmazlıklar katma değer vergileridir. Gelen teklife sıcak bakıp onaylayan firmalar fatura geldiğinde problem çıkarabilir.

+Tarih : Fiyat teklif formunda tarih ve geçerlilik süresi çok önemlidir. Geçmişte yapılan bir teklif zaman aşımına uğrar ve bir süre sonra tekrar teklif gönderilmesi gereklidir. Yanlış yazılan tarihler sonucunda da fiyat karmaşaları oluşabilir. Bu nedenle tarihi doğru yazmak gereklidir.

+Açıklama : Açıklama bölümüne hizmet hakkında detaylar mutlaka yazılmalıdır. Örneğin ; kına gecesi organizasyonu için personel yönlendirme fiyat teklifi. Bununla birlikte yine herhangi bir karmaşaya sebebiyet vermemek için personel başı yada toplu olarak şeklinde de fiyat teklif formu örneğinde yazılmalıdır.

DİKKAT!  Hastane risk analizi örneği excel

Fiyat teklif mektubu hakkında söyleyeceklerimiz bundan ibarettir. Aşağıdaki linkten kolayca indirebilirsiniz.

Herhangi bir firma sizden hizmet talep ettiğinde bunun karşılığında hizmet bedeli gönderilir. Bu sayfamızda da fiyat teklifi mektubu formu örneği sizlerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.