DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Fransa Vize Dilekçe Örneği

Fransa Vize Dilekçe Örneği

Mart 12, 2021 0 3.086

Fransa’ya 90 günü aşmayan kısa süreli seyahat etmek amacıyla gerçekleştirilecek seyahatlerde vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Fransa’ya seyahat amacımız gerek iş gerekse turistik seyahat olsun, yapılacak tüm başvurular Fransa Vize Dilekçe Örneği ile yapılmalıdır. Dilekçe, seyahat amacımızı açıklayan ve bu amacı destekleyen bilgiler ile doldurulmalıdır.

Fransa Vize Dilekçesi Nasıl Doldurulur? Hangi Bilgiler Yer Alır?

Fransa vize başvuruları, Fransa Vize Dilekçe Örneği ile birlikte konsolosluğun yetkilendirdiği aracı başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Yapılan başvuruların değerlendirilmesinde yetkili kurum ise başvuru sahibinin ikametgâh adresinde yetkilendirilmiş konsolosluklardır. Değerlendirmenin yapılması ve vize kararının verilmesi adımının konsolosluk yetkisinde olması nedeniyle dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.

Dilekçe üzerinde vize başvurusu yapan kişinin seyahat amacı belirtilmelidir. Eğer turistik bir seyahat ise seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, seyahat süresinde konaklama yapılacak konaklama tesisi bilgileri mutlaka belirtilmelidir. Dilekçe üzerinde yer alan bilgilerle uyumlu ve destekleyici nitelikteki belgelerinde mutlaka vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir. Seyahat tarihlerini desteklemek için seyahat tarihleri ile uyumlu satın alınan uçak biletleri kullanılabilir. Konaklama tesisinde yapılan rezervasyon karşılığında oluşturulan rezervasyon belgesi de dilekçe üzerinde belirtilen konaklama tarihlerini destekleyici nitelikte olacaktır.

DİKKAT!  Askere Erken Gitme Dilekçesi Örneği

Vize başvurularında başvuru sahibinin finansal durumu da belirleyici bir etmen olmaktadır. Fransa Vize Dilekçe Örneği ile birlikte başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren banka varlık dökümünün de vize başvuru dosyasında sunulması gerekmektedir. Banka varlık dökümü ile başvuru sahibinin bu seyahati gerçekleştirecek yeterli mali gücünün olduğu ortaya konulmuş olacaktır. Ücretli çalışanların çalıştığı kurumdan aldıkları çalışma belgesi veya Sgk hizmet dökümlerini de dosya içerisinde sunmaları gerekmektedir. Eğer kendimize ait bir şirketimiz var ise şirkete ait vergi levhası ve yetkili olduğumuzu gösteren ticaret sicil tasdiknamesi veya yetki belgesinin de eklenmesi gerekmektedir. Ev hanımları veya öğrencilerin vize başvurusunda bulunabilmeleri için Fransa Vize Dilekçe Örneği yanında seyahat masraflarını karşılayacak kişi tarafından sponsorluk dilekçesi doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Eğer seyahat iş amaçlı yapılıyor ise bu belgelere ek olarak ziyaret edilecek Fransa’daki şirketten şirket antetli kağıdına hazırlanmış ticari amaçlı davetiye bulunmalıdır.

DİKKAT!  Sergi Açmak İçin İzin Dilekçesi Örneği

Fransa Vizesi talebi için yazılacak dilekçe el yazısı ile doldurulabileceği gibi bilgisayar ortamında da hazırlanabilir. Dilekçe nasıl doldurulursa doldurulsun dilekçe üzerinde mutlaka başvuru sahibinin ıslak imzası bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir