DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Tutanak Örneği / Geçici görevlendirme dilekçesi örneği

Geçici görevlendirme dilekçesi örneği

Aralık 24, 2019 1 37.602

Aynur KOÇAK :
Sahada çalışan bir personelimizi belirli tarih aralığında şehir dışında görevlendireceğiz. Ancak bu bir geçici görevlendirme olacak. Belirli bir süre sonra geri dönmesini isteyeceğiz. Bu konuyla ilgili bana geçici görevlendirme yazısı örneği gönderebilir misiniz?

Merhabalar Aynur KOÇAK ;
Şimdi göndereceğim örneği, kendine göre düzenleyip wordde yazabilirsin. Hatta görevlendirme türüne göre şablonu değiştirip istediğin zaman kullanabilirsin.

Personel geçici görevlendirme yazısı

Aşağıdaki gibi bir görevlendirme yazısını kullanabilirsiniz. Geçici görevlendirme yazısında mutlaka aşağıdakiler yazılı olmalıdır.

Sayın,
Nilüfer KOÇAK

………………….. firmasında satış destek yöneticisi olarak Bursa ilinde görev yapmaktasınız. 26.12.2019 – 18.03.2020 tarihleri arasında Çanakkale ilinde görevinize devam etmenizi istiyoruz.

DİKKAT!  Kira Sözleşmesi Örneği

Yukarıda belirtilen tarihlerde gerçekleşecek şehir dışı görevlendirmesini kabul etmeniz halinde aşağıdaki tebellüğ eden kısmına adınızı soyadınızı yazarak imzalayınız.

Saygılarımızla,
Tebliğ Eden Tebellüğ Eden
Ayfer GÜMÜŞ Nilüfer KOÇAK

İşçi geçici görevlendirme formu örneği

Bir önceki başlıkta paylaştığımız geçici görevlendirme dilekçesine bir örnekti. Bunu dışında firmaların yada kurumların kendine göre tasarladıkları geçici görevlendirme formları bulunmaktadır. Sizde aşağıdaki gibi bir formu örnek olarak kullanıp kendinize göre düzenlemeler yapabilirsiniz.

Geçici görevlendirme formu
Geçici görevlendirme formu

Personelin yine geçici görevde bulunuduğunu gösteren bu belgede, işçinin kişisel bilgileri yer almaktadır. Görev başlangıç ve bitiş tarihleri mutlaka yine yazılı olmalıdır. Aslında detaylı bakıldığında form’un yazıdan da çok bir farkı görülmemektedir.

Şehir dışı görevlendirme yazısı örneği

Yazımızın başında geçigi görevlendirme belgesinin örneğini paylaşmıştık. Aslında bu başlığımızda biraz daha konunun detay kısımlarına girip, sık sorulan soruları derleyeceğiz.

DİKKAT!  Görev iş tanımı formu örneği

İş veren istediği takdirde geçigi görevlendirme ile şehir dışına gönderebilir mi?
Evet, özellikle işe başlamadan önce size imzalatılan iş sözleşmesinde muhtemelen bu konulara detaylı olarak değinilmiştir. Tabii ki yeni işe girişlerde kimse bu sözleşmeleri okumadığından, ne yazık ki konudan haberdar değiller.

Geçici görevlendirme yazısına ne kadar süre içerisinde dönüş sağlanmalıdır?
Mektubu alan personelin, mutlaka 6 iş günü içerisinde cevap vermelidir.

Geçici görevlendirme ile ilgili bilgiler iş sözleşmemde yok yine de çalışabilir miyim?
Evet, şöyle ki çalışan ve iş veren arasındaki daha önce yapılmış iş sözleşmesinde zamana bağlı olarak tarafların anlaşması ile değişiklik yapılabilir. Ancak sonradan yapılan iş sözleşmesi geçmişte yapılanları bağlamaz.

Çalışan personellerin belirli süre farklı bir pozisyonda görev almaları gerekebilir. Bu durumda muhakkak kendisine geçici görevlendirme yazısı imzalatılmalıdır

( 1 ) Değerlendirme
  1. Yazmış olduğunuz detaylar da çok güzel olmuş. Göndermiş olduğunuz şehir dışı işçi için geçici görevlendirme formu ile bir personelimizi Aydın iline gönderdik. Böyle görevleri yazılı bir şekilde yapmanın önemini zaten belirtmeme gerek yok sanırım. Her şeyin usulüne uygun olması bizim de kafamızı bir hayli rahatlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir