DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Okul öncesi gelişim gözlem formu örneği

Okul öncesi gelişim gözlem formu örneği

Nisan 8, 2020 0 19.340

Gülşah TOYMAN :
Merhabalar , okul öncesi ana sınıfı öğretmeni olarak bir eğitim kurumunda görev almaktayım. Hatta bu işe yeni başlayıp ilk iş deneyimim olduğunu da sizlere söyleyebilirim. Sizden aslında bir konuda ricada bulunacağım. Özel öğrencilerimin olduğu bir sınıfta problemler yaşadığımız bir çocuk var. Bu çocuk ile ilgili gözlem raporu hazırlamam gerekiyor. Rica etsem okul öncesi gelişim gözlem formu örneği paylaşabilir misiniz? Bir de bir kaç sorum olacak;
+Bu gözlem raporunu her ay düzenli olarak paylaşmam gerekli midir?
+Mümkünse word formatında paylaşabilir misiniz?

Sayın Gülşah TOYMAN ;
Öncelikle işinin hayırlı olmasını dilerim. Sorularına gelecek olursak sorun yaşadığın öğrenciler için okul öncesi gelişim gözlem formu örneğini sayfanın en altına dahil ediyorum. Dilersen direkt oradan indirebilirsin. Bu raporu her ay düzenli doldurmak gibi bir zorunluluğun yoktur. Sadece önemli durumlar olduğu zaman öğrencilerin arasından kayıt altına alman gereken bir durum söz konusu olur ise notlarını alabilirsin.

DİKKAT!  Adli Yardım Talepli Dilekçe Örneği

Gelişim gözlem raporu doldurulmuş örneği

Şimdi de gelişim gözlem raporu doldurulmuş örneğinde hangi verileri kayıt altına alabileceğinizden bahsedeceğiz.

+Motor gelişimi : Buraya çocuğun kalemi düzgün tutamaması gibi bir durumu yazabilirsiniz. Öğrenmenin bu durum ile ilgili ne gibi önlemler aldığı yazılabilir

+Dil gelişimi : Çocuklar ile olan diyalogları gözlemlenir. Konuşmalarında olumsuz durumlar var ise uyarılır ve bunların sonucunda ne tür gelişmeler kat ettiği kayıt altına alınır.

+Özbakım becelerileri : Kişisel bakımına ve tuvalet konusunda varsa olumsuz durumlar buraya yazılabilir. Örneğin ; Zaman zaman altına kaçıran bir öğrenci var ise bu durum not alınabilir. Geçen zaman içerisinde de tuvalet becerileri konusunda bir gelişme kat ederse yine bu tabloya işlenir.

DİKKAT!  Görev yeri değişikliği itiraz dilekçesi örneği

+Görüş ve öneriler bölümü : Burada ilgili öğretmenin özel notları yazılı olmalıdır. Diğer arkadaşlarına göre yaşadığı problem ve bu problemlere ne tür önlemler alınabileceği öğretmenler tarafından belirtilmelidir. Tabloda bulunmayan ancak öğrencide yine eksik görülen bir durum var ise oda buraya dahil edilebilir.

Gelişim gözlem raporunu word formatında aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Yine konu ve durumlar hakkında sorular olursa yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Ana sınıfında öğrenim gören özel öğrenciler için özel olarak kullanabileceğiniz rapor olan okul öncesi gelişim gözlem formu örneğini kolayca indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir