DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / Görev yeri değişikliği itiraz dilekçesi örneği

Görev yeri değişikliği itiraz dilekçesi örneği

Nisan 17, 2020 0 6.791

Nezahat YILDIRIM :
Merhabalar, yaklaşık 8 yıldır özel bir şirkette saha tanzim teşhir personeli olarak görev almaktayım. Yakın zamanda farklı bir ilçede ekip şefi olarak çalışma hayatıma devam etmemi istediler. Bende kabul etmeyeceğimi söyledim. Ancak bununla ilgili sürekli olarak üzerinde baskı kuruluyor.

Çalışmakta olduğum firmada ekip şeflerinin sorumlulukları oldukça fazla ve ben bu kadar sorumluluk almak istemiyor. Üstelik bu şekilde bir değişiklik olduğunda maaşımda da herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Şimdi sizlerden asıl ricam şu; bir arkadaşım böyle bir durum için görev yeri değişikliği itiraz dilekçesi örneği yazabileceğimi söyledi. Durumuma örnek olacak şekilde bir yazı paylaşabilir misiniz?

Sayın Nezahat YILDIRIM ;
Bir çok iş veren işçisinin kabul edeceğini düşünerek kendisi ile ilgili farklı planlar gerçekleştirir. Ancak bu durum bazen çalışanlar tarafından olumlu gibi görünse de hoş karşılanmayabilir. Bu durum iş kanunu içerisinde de esaslı değişiklik şeklinde belirtilmiştir.

DİKKAT!  Okul öncesi gelişim gözlem formu örneği

Bir işveren işçi ile ilgili unvan, pozisyon veya bölge değişikliği yapmak istiyorsa mutlaka çalışandan onay almalıdır. Tabii bu çok daha öncesinde işe alım sözleşmesinde de alınabilir. Bu nedenle işe alım sürecinde iş sözleşmesini okumanın önemi büyüktür. Sözleşmenizde böyle bir madde var ise bu gibi durumları çok daha önceden kabul etmiş sayılırsınız.

Sözleşmesinde unvan yada bölge değişikliği hakkında bir madde yoksa mutlaka işveren çalışana bunu yazılı bir şekilde tebliğ etmelidir. Eğer çalışan bu değişikliği kabul etmek istemiyorsa görev yeri değişikliği itiraz dilekçesi örneğini kullanarak bu durumu red edebilir.

Kısaca görev ünvan itirazı yazılırken nelere dikkat edilmesi gerekli olduğunu inceleyelim:

>Şu anda hangi unvan ile çalıştığınızı ve hangi unvani red etmek istediğinizi yazmaznız gereklidir.

DİKKAT!  Belirli süreli iş sözleşmesi fesih bildirimi örneği

>Dilekçe örneğinde mutlaka iş verenin tam adı doğru bir biçimde yazılı bulunmalıdır.

>Yazıyı yazan kişiye ait ıslak imza kesinlikle kendisi tarafından atılmalıdır.

Aşağıda da ilgili yazıyı word formatında dahil ettik. Dilerseniz bilgisayarınızdan çıktı alıp ilgili bölümleri doldurabilirsiniz. Eğer aşağıdaki gibi bir görev yeri itiraz dilekçesi örneği yazıp teslim etmezseniz otomatik olarak size tebliğ edilen pozisyon ve unvan değişikliğini kabul etmiş sayılırsınız.

Çalışmakta olduğunuz kurumdaki pozisyon veya bölgede değişiklik yapmak isteyen iş verene görev yeri değişikliği itiraz dilekçesi örneği ile hayır diyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir