DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Hafta Sonu Çalışma İzni Dilekçesi – Korona Dilekçesi

Hafta Sonu Çalışma İzni Dilekçesi – Korona Dilekçesi

Kasım 29, 2021 0 900

Haftasonu çalışma izni dilekçesi, koronavirüs tehlikesi sonrasında ortaya çıkmıştır. Virüsün meydana getirmiş olduğu etkinin en aza indirilmesine yönelik olarak yapılan çalışma kapsamında alınan kararların bir neticesi olan haftasonu çalışma izni dilekçesi, virüsün bulaşıcılığı olan sektörlerde bir zorunluluk. Bilindiği gibi korona insan hayatını tehlikeye atan bir hastalık ve ucunda ölümün olduğu bu hastalığa karşı devletlerin yanı sıra şirketlerinde dikkatli olmaları gerekir. Çalışma izni alınması ise yasak sırasında dışarıya çıkılmasını sağlıyor. Yani mecburi olarak hizmet vermek zorunda olan sektörler haftasonlarında sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi halinde bu dilekçeyi vererek çalışanlarının işe gelip gitmelerini sağlayabiliyor.

Hafta Sonu Çalışma İzni Dilekçesi Nedir?

Haftasonu çalışma izni dilekçesi korona mücadelesi kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından genelge ile zorunlu kılınmış. Bu genelde de yasak kapsamının dışında tutulan sektörler belirtilmiş ve bu sektörlerin yasaktan muaf edilmeleri içinde izin dilekçesinin verilmesi gerektiği belirtilmiştir. Haftasonu çalışma izni dilekçesinin yazılması haftasonunda sokağa çıkabilmek için zorunludur.

Hafta Sonu Çalışma İzni Dilekçesi
Hafta Sonu Çalışma İzni Dilekçesi

Hafta Sonu Çalışma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Haftasonu çalışma izni dilekçesinin hayatın akışının devam edebilmesi için çok önemli olduğunu belirttik dolayısıyla insanlar eğer ki çalışmalarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek istiyor ve yasak olan durumlarda işlerine rahatça gidip gelmeyi tercih ediyorlarsa bu durumda izin dilekçesini almaları ve bu dilekçeyi de ilgili kurumlara vermeleri gerekiyor.

DİKKAT!  İş Kur’a Verilecek Dilekçe Örneği

Haftasonu yasaklarında sokağa çıkma yasağından muaf sektörleri şu şekilde belirtebiliriz.

Sağlık çalışanları, kolluk kuvvetleri, gazeteci ve izin dilekçesi ile başvurduktan sonra onay verilen hizmet sektörlerdir.

Sokağa çıkma yasağı da olsa insanların günlük ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Bu hayatın devamlılığı açısından oldukça önemli bir durumdur. Devlet ise bu durumu sağlayabilmek adına bir düzen getirmiş ve bu düzen içerisinde yer alan izin dilekçesini de bu olayın en başına koymuştur.

Haftasonu yasaklarından muaf olan sektörlerden birisi de radyo ve televizyon sektörüdür. Bu sektörde çalışan personelin sürekli olarak dışarıda olmak zorunda olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda izin dilekçesinin önemi de ortaya çıkmaktadır.

Hafta Sonu Çalışma İzni Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Haftasonunda çalışmak zorundaysanız o zaman ilk yapmanız gereken çalışma izni almaktır. Bu izni alabilmeniz için de kaymakamlıklara başvurmanız gerekiyor. Kaymakamlığa giderek sektörünüzle ilgili şirket bilgilerini verdiğinizde eğer ki sokağa çıkmanızı engellemeyecek bir sektörde çalışıyorsanız bu durumda vereceğiniz dilekçe ile gerekli olan izni almış oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir