DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Hastane Şikayet Dilekçesi Örneği

Hastane Şikayet Dilekçesi Örneği

Aralık 9, 2021 1 1.943

Bilindiği üzere hastane başhekimlikleri, hastanede en yetkili birim olarak geçer. Yani hastanenin tam yetkisi, Başhekim’de bulunur. Genel olarak hastaneye ya da doktorlara bağlı şikayetlerde, ilk başhekimlik ile görüşülmesi gerekir. Hastanede yer alan tüm bölümler(Kardeoloji, KBB, Çocuk hastalıkları vs) Başhekimliğie bağlıdır. Eğer hastaneye dair bir şikayetiniz ya da bir sorununuz, talebiniz var ise, Başhekimliğe iletmeniz gerekiyor. Fakat bu şikayeti de, söz ile değil de yazılı metin halinde sunmanız gerekir. Başhekim sekreterlikleri, şikayetleri dilekçe ile almaktadır. Sadece şikayet değil, bununla birlikte farklı taleplerinizi de bir dilekçe ile bildirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Şimdi sizler için bu yazımızda hastane başhekimliğine dilekçe örneği paylaşımında bulunacak ve nasıl şikayet ve talep bulunulur sorusunu sizler için cevaplamaya çalışacağız.

DİKKAT!  Durumumu anlatan dilekçe örneği

Başhekimliğe Dilekçe Örneği

Az öncede belirtmiş olduğumuz hastane başhekimliğine, yazılı olarak dilekçe iletmeniz gerekiyor. Yani bu şikayeti yazılı olarak iletmezseniz eğer, işlemleriniz pek değerlendirilmeye alınmaz. Aşağıda sizlere bir dilekçe örneği hazırladık. Bu dilekçe örneğine bakarak, kendinize hazır bir dosya oluşturabilir ve içerisinde bilgileri düzenleyebilirsiniz. Başhekim sekreterleri by dilekçeleri değerlendirmeye alır ve şikayetiniz detaylı olarak incelenir. Hastanedeki en yetkili kişi başhekim olmasından dolayı, işlem akışınız da oldukça hızlı ilerler.  

Hastane Şikayet Dilekçesi Örneği
Hastane Şikayet Dilekçesi Örneği

Bu şablonu kendinize göre değerlendirebilir ve tekrar oluşturabilirsiniz. Daha sonra başhekimliğin önünde bir dilek kutusu bulunur. Eğer dilek kutusu yoksa, başhekimlik sekreterine dilekçenizi iletebilirsiniz. Yukarıdaki metin daha çok talep dilekçesidir. Sizler bu metni şikayet dilekçesine çevirebilirsiniz.

DİKKAT!  Öğrenci işleri dilekçe örneği

Dilekçe örneğimizi kendinize göre uyarlayabilir, hastane şikayetlerinizin yanı sıra taleplerinize göre de uyarlayabilirsiniz.

Hastane Başhekimliğine dilekçe ile yapacağınız başvurularınızdan sonuç alamamanız halinde konuyu İl Sağlık Müdürlüğüne yazacağınız bir dilekçe ile üst makamlara da iletebilirsiniz.

( 1 ) Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.