DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Hayat Sigortası İptali Dilekçesi Örneği

Hayat Sigortası İptali Dilekçesi Örneği

Ekim 24, 2021 0 74

Sigortalar günümüzde insanların pek çok notada kendini güvende hissetmesi için önemli bir güvence olarak karşımıza çıkıyor, ancak bazı sigorta türleri de istemediğimiz halde ödemek zorunda olduğumuz rakamlarla karşımıza çıkıyor. Hatta bu rakamlarında hatırı sayılır olması ister istemez can sıkıcı ve bu durumdan bir an önce sıyrılmayı zorunlu kılıyor. Bu sigortalardan bir tanesi de hayat sigortalarıdır.

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası konut kredisi kullanılırken bankaların krediyle birlikte kesmiş oldukları güvencedir. Bazı bankalar bu sigortayı zorunlu tutarken bazıları da kişinin isteğine bağlı bırakıyor.

Hayat Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Konut satın alınırken ilk istenilecek şey DASK yani zorunlu deprem sigortasıdır. Bunun dışında kalan bireysel yaşam sigortası yani hayat sigortasında herhangi bir zorunluluk bulunmuyor. Bu sigorta bankalar için ekstra bir kazanç kapısı olmasından dolayı zorunluymuş gibi gösteriyorlar.

DİKKAT!  Veli İzin Dilekçesi Örneği, Veli İzin Dilekçesi Nasıl Yazılır?

 Bu şekilde hayat sigortası kullanan tüketiciler sözleşmenin iptalini isteyebiliyor. Peki, hayat sigortası nasıl iptal edilir?

Hayat sigortası nasıl iptali için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na bir dilekçe ile müracaat edilebiliyor. Bu dilekçe ile birlikte harekete geçilip tüketici hakem heyetinin vereceği karar doğrultusunda sigorta primi tekrardan geri alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.