DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İşten Ayrılma Dilekçesi Örneği / İbraname imzaladım paramı alamıyorum

İbraname imzaladım paramı alamıyorum

Aralık 19, 2019 2 4.997

Semih BAŞ ;
Ülke ekonomisinin son yıllardaki halini bilirsiniz. Sonunda piyango bize de vurdu. Çalışmakta olduğum şirket beni kadro daralması sebebiyle işten çıkarttı. Gerekli bütün tutarları kontrol ederek imzaladım. Ancak hala daha tazminat, ihbar ve izin ücret tutarlarını hesabıma yatırmadılar. Eğer para yatırılmazsa ibraname imzaladım dava açabilirmiyim? Sizin de konu ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum

Sayın Semih Baş;
Çalışmakta olduğun şirketi ilk önce arayarak görüşmeni öneririm. Gerekirse yargı yoluna gidebileceğini de belirt. Yine de ödememekte ısrar ediliyorsa bir avukatla işini çözebilirsin. Şimdi sırasıyla ibraname hakkında bilgileri de sizlerle paylaşacağım. İbraname imzalanırken mutlaka en alt bölümüne aşağıdaki gibi bir yazı yazmalısınız.

“Yukarıda yer alan ödemeler hesabıma yatırılmadığı taktirde ibraname geçersiz sayılacaktır”

İbraname ne zaman imzalanır?

İbraname, işçinin işten çıkarılması durumlarında imzalatılmaktadır. Sadece tek çıkış konusunda değil, işten çıkarılma işlemlerinin tamamında ibraname imzalanır. Tabii askerlik durumunda, evlilik durumunda ya da sözleşme bitişi durumunda değişkenlikler gösterebilmektedir.

DİKKAT!  İşten çıkarken imzalanan ibraname örneği

İbraname dışında işten ayrılma dilekçesinin önemi de çok büyüktür. Onunla ilgili yazımıza linkten ulaşabilirsiniz

İbraname imzalarken dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle çalışmakta olduğunuz şirkete konu ile ilgili güvenceniz yoksa , mutlaka bir profesyonel avukatla çıkış evraklarını imzalamanızı öneririz.

DİKKAT!  İş teklifi mektubu örneği

Boş ibraname imzalamak

Tarafınıza gelen boş bir ibranameyi imzalamamanızı öneriyoruz. İstifa etmeniz durumunda da işveren size ibraname imzalatmak isteyebilir. Bu durumda tabloda yer alan kısımların boş olması halinde imzalamayacağınız belirtin. Eğer alacağınız yoksa bile tutarlar bölümüne “0” yazabilirsiniz.

Özellikle daha önce de söylediğim gibi iş veren sizi çıkarıyorsa ve tazminat hakkınız var ise kesinlikle boş ibranameye imza atmayın.

Yukarıda yazdığımız hususlara dikkat etmeniz halinde problem yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Daha sonraki yazılarımızda ibraname dilekçe örneğini de paylaşacağız. Bir ibraname nasıl olmalıdır? Nasıl hazırlanır? Bu tür konuları detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Eğer bir iş verenseniz ibraname hakkındaki yazımızı mutlaka takip etmelisiniz.

İbraname imzaladım paramı alamıyorum. Lütfen yardım edin, yıllardır verdiğim emekler boşa gidecek.

( 2 ) Değerlendirme
  1. Beni de sanırım aynı şekilde kandırdılar. İmzalattıkları belgeye baktığımda tarih geçti halen daha herhangi bir yatan para yok. Şirket insan kaynaklarını arıyorum cevap vermiyorlar. Artık ibraname imzaladım paramı alamıyorum ne yapağım acaba? Yazdıklarınızın hepsini okudum. Semih BAŞ kardeşim görüyorsan bu yorumumu cevap yazarsan sevinirim. Sonuç ne oldu acaba? merak ediyorum

  2. Dilerseniz bir süre daha bekleyin. Biraz daha bekledikten sonra halen herhangi bir para alamıyorsanız eğer bir avukat aracılığı ile iş mahkemesine dava açabilirsiniz. Bunun da öncesinde arabuluculuk avukatları var. Dilerseniz onlarla da bu konuyu bir görüşün. Bir çok insan hep aynı soruyu bize soruyor ibraname imzaladım paramı alamıyorum. Yukarıda yazdığımız yollardan ilerlediğiniz takdirde, problem yaşamayacağınızı düşünüyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.