DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

Aralık 9, 2021 0 4.862

İl sağlık müdürlükleri, genel olarak illerde bulunan hastanelerden tam sorumlu olan kurumlardır. Eğer bir hastane ile bir sorununuz ya da probleminiz var ise, bu sorunları il sağlık müdürlüklerine aktarmanız gerekiyor. Yani diğer kurumlarda olduğu gibi, bu şikayetlerinizi dilekçeyle yani yazılı olarak iletmelisiniz. Eğer şikayetleriniz yazılı ya da, dilekçe şeklinde olmaz ise, genel olarak değerlendirmeye alınmaz. Bu yazımızda sizler için il sağlık müdürlüğüne dilekçe örneğimizi paylaşmaya çalışacağız. Örnek dilekçemizde hastane şikayetini konu aldık. Ancak siz yine de bunu farklı talep için de uyarlayabilirsiniz.

İl Sağlık Müdürlüklerine Şikayet Etmek

Bir hastaneden ya da hastane personelinden dolayı bir probleminiz ya da sorununuz var ise, İl sağlık müdürlüklerine detaylı olarak dilekçe yazmanız gerekiyor. Eğer dilekçe nasıl yazılır gibi bir soru işaretiniz var ise, aşağıda yazılmış olan dilekçe metnini detaylı olarak inceleyebilir ve yazıyı da kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Daha sonra yazmış olduğunuz dilekçeyi ister posta yolu ile, isterseniz de kendiniz iletebilirsiniz.  

İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği
İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

Bu şablonu kendinize göre oluşturabilir ve kendi isteklerinize göre değiştirebilirsiniz. İl sağlık müdürlüklerine az öncede belirtmiş olduğumuz gibi posta yolu ile ya da, kendiniz iletebilirsiniz. İşlemleriniz kısa sürede başlayacak ve o hastane ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. Bu dilekçe tamamen örnek olarak verilmiştir ve gerçerliliği yoktur.

DİKKAT!  Bakaya İtiraz Dilekçe Örneği

İl sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunmadan önce ilk olarak hastanenin Başhekimliğine konuyu bildirmenizde fayda olacaktır. Buradan bir sonuç alamamanız halinde İl Sağlık Müdürlüğüne başvurma yoluna gidebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir