DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Okul Tutanak Örnekleri / İlköğretim eğitsel değerlendirme isteği formu doldurulmuş örneği

İlköğretim eğitsel değerlendirme isteği formu doldurulmuş örneği

Mart 6, 2020 0 24.447

Züleyha ŞANLITÜRK :
Merhabalar, bir devlet okulunda sınıf öğretmeni olarak şu anda ilkokul 2.sınıflara eğitim vermekteyim. Dersleri anlamakta güçlük çeken bir öğrencimin olduğunu düşünüyorum. Bu durum ile ilgili tabii ki de ilk önce öğrencinin velileri ile görüşeceğim. Onlarda onay verirseler eğer gözlemleyerek durum değerlendirmesi yapmak istiyorum. Bunun sonucunda da veliye gerekli dönüşü sağlayacağım. Ancak uzun uzun araştırmama rağmen ihtiyacım olan İlköğretim eğitsel değerlendirme isteği formu doldurulmuş örneğini bulamadım. Aslında bir çok sitede mevcut, ancak ben word formatında arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Sayın Züleyha ŞANLITÜRK ;
İhtiyacınız doğrultusundaki eğitsel değerlendirme istek formunu sayfanın en altına dahil ediyorum. Değerlendirme formunun word ile hazırlanmış olması sebebiyle, dilerseniz direkt olarak bilgisayar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. İlk önce bu form üzerinde ne gibi sorular olduğundan bahsedeceğim daha sonrada ihtiyacınız olan belgeyi word formatında sizlerle paylaşacağım.

Eğitsel değerlendirme formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler ve örnek sorular

DİKKAT!  Beden eğitimi zümre toplantı tutanağı

-Hangi sebepten dolayı öğrencinin değerlendirmeye alınacağı
Tıbbi olarak sağlık problemi olduğu yada bir tedbir kararından dolayı değerlendirmeye alınabilir

-Hangi konularda ilgili öğrencinin yetersiz olduğunu düşünüyorsunuz?
Bu durum çok geniş bir alanı kapsadığından dolayı öğretmen çok iyi gözlemleme yapması gereklidir. Kişi; görme bozukluğu , öğrenme yetersizliği, davranış problemi gibi bir çok konuda sorunlar yaşıyor olabilir. Bu gibi durumların içinden birden fazlası duruma dahilse mutlaka seçeneklerin tamamı seçilmelidir. Öğrencinin ayrıca belirtilmesi gereken bir bozukluğu var ise mutlaka not düşülmelidir.

-Geçmişte öğrenci ile ilgili yapılan çalışmalar
Özel olarak yapılan tüm düzenlemeler bu bölüme dahil edilebilir.

-Bilişsel beceriler
Çeşitli sorularla öğrencinin bilişsel açıdan hangi konularda yetersiz olduğu tespit edilmelidir. Burada mutlaka; evet, kısmen, hayır ve gözlem yapılamadı seçeneklerinden biri seçilmelidir.

– Dil konuşma ve sosyal yaşam ile ilgili beceriler
Öğrencinin konuşmasından yazmasına kadar tüm durumlar gözlemlenerek durum değerlendirmesi yapılmalıdır. Çok sayıda verilen cevaplar sayesinde bu başlık altında da hangi konularda yetersiz olduğu tespit edilecektir.

DİKKAT!  Özel sektör istifa dilekçesi örneği

-Sınıf öğretmeni, rehber öğretmeni ve velinin görüşleri
Son durumda ilgili öğrencinin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinden ekstra bir destek almaya ihtiyacı olup olmadığını; rehber öğretmeni , sınıf öğretmeni ve veli ayrı ayrı yazmalıdır. Yazılan tüm bu yorumlara göre gerekli yönergeler tespit edilerek hareket edilecektir.

Formda yer alan tüm başlıklarda öğretmenin ekstradan eklemek istediği bir şey olması halinde yorum olarak dahil edebilir. Bunların tamamını diğer açıklamalar bölümüne yazabilir.

( ) Gibi parantezin yer aldığı bölümlere x koyarak işaretlemeler yapılabilir. Bazı durumlarda tek seçenek seçilirken , bazılarında ise birden çok seçenek tercih edilebilir.

Belge ile ilgili tüm doldurma, imza ve öneri işleri tamamlandığında bir kopyası mutlaka okulun rehber öğretmeni tarafından saklanacaktır. Form ile ilgili oluşacak soruları yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

Okullarda problemli gördüğünüz öğrenciler hakkında velilere bildirim için İlköğretim eğitsel değerlendirme isteği formu doldurulmuş örneğini kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir