DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / İş Kazası Dava Dilekçesi Örneği

İş Kazası Dava Dilekçesi Örneği

Ekim 5, 2021 0 49

Çalışma hayatının getirdiği birtakım riskler olabilir, bu riskler çalıştığınız işin niteliğine göre artabilir ya da azalabilir. Risk büyüdükçe alınması gereken önlemler farklılaşacağı gibi alacağınız ücrette elbette ki ona göre farklı olacaktır. Günümüz Türkiye’si için konuşacak olursak büyük bir çoğunluğumuzun iş seçme gibi bir sorunu yok, çünkü parasızlık insanın önüne gelen her işte çalışmasına neden oluyor. Bu işlerin büyük bir bölümünün de riski kendi boyunun çok daha üzerinde. Bunun için çalışan bir işçinin kendi işiyle ve göreviyle ilgili haklarını biliyor olması daha rahat etmesine imkan sağlayacaktır.

Günümüzde iş kazaları konusunda her ne kadar tedbirler alınıyor olsa da maalesef hepsinin yeterli olmadığını biliyoruz. Üstelik bu kazaların hepsi de çalışan ya da işveren kaynaklı olmuyor. Bunun için meydana gelen bir işte öncelikli olarak hatalı tarafın kim olduğunun tespit edilebilmesi çok önemlidir. Eğer hatalı taraf çalışanın kendisiyse o zaman hakları daha sınırlı olabiliyor, lakin çalışanda değil de işverendeyse o zaman işveren maddi ve manevi anlamda ciddi zararlı çıkabiliyor.

 

DİKKAT!  Fransa Vize Dilekçe Örneği

Artık iş dünyası eskiden olduğu gibi karadüzen olarak idare ve kontrol edilmiyor. Her çalışanın ve her işverenin uymak zorunda olduğu bazı kurallar var ve bu kurallarda oldukça katı. Yani ben bu kurallara uymak istemiyorum gibi bir tutum içerisine giremiyorsunuz. Girdiğinizde de yine yüksek miktarlarda ceza ödemek durumunda kalabiliyorsunuz.

Kısacası iş kazaları her ne kadar önlenmeye çalışılıyor olsa da bugün hala hergün iş kazasından çalışanlar yaralanıyor, sakat kalıyor, iş göremez hale geliyor ya da hayatını kaybediyor. İşte tüm bunlara rağmen işçi hakkını bildiğinde aramasını da yapabiliyor.

Aşağıda olası bir iş kazası sonrasında kullanabileceğiniz iş kazası dava dilekçesi örneği yer almaktadır. Bu örneği işinize ve kendinize uygun olacak şekilde düzenleyerek çıktısını alıp teslim edebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.