DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / İş teklifi mektubu örneği

İş teklifi mektubu örneği

Aralık 29, 2019 1 14.242

Merve TAŞKIN :
Hocam Merhaba , insan kaynakları pozisyonunda yeni bir işe başladım. Bir personelimize iş teklifi formu göndermem gerekiyor. Elinizde bununla ilgili bir şablon iş teklifi mektubu örneği var mıdır?

Sayın Merve TAŞKIN ;
Elimde bulunmaktadır. Ancak çok fazla değiştirilmesi gereken bilgiler var. Çünkü personelden personele bile yapılan teklifler değiştiği için her iş teklif formu farklı olabiliyor. Bu nedenle kendine göre detaylıca düzenlemen gerek.

İş teklifi formu insan kaynakları

Sayın Merve TAŞKIN;

Size ……………… Şirketimizde Teknik Servis Elemanı Pozisyonunu aşağıda belirtilen şart ve koşullarda teklif etmekten mutluluk duyuyoruz.

Sizi Kocaeli İlinde görev yapmak üzere istihdam edeceğiz. İhtiyaç durumunda sürekli veya geçici süreli olarak farklı illerde görevlendirilebilirsiniz.

Görüşmelerimiz sonucu teklif edilen pozisyon için öngörülen brüt maaş 4000 TL / Gün / Ay ve Cocacola  projesine verilmekte olan aylık Proje Mesuliyet Geliri / Ek Gelir de brüt 0 TL / Ay’ dır. Maaşınız, anlaşmalı olduğumuz bankadan açacağınız hesabınıza çalıştığınız ayı takip eden ayın 5’inde yatırılır.

DİKKAT!  İşten çıkarken imzalanan ibraname örneği

Yemek gideri olarak net 550 TL  yemek çeki verilir veya tarafınıza verilecek olan yemek kartına yükleme yapılır./Şirket tarafından sağlanan yemekhaneden yararlanılır.

Yol parası aylık olarak 300 TL ödenir./ Şirket tarafından ayarlanan servisten yararlanılır.

Mesai saatleriniz, görev yapacağınız mağazanın sistemine göre farklı zamanlarda başlamak üzere günlük 9 saattir. Bu sürenin 1 saati yemek molası ve her biri 15 dakika olmak üzere 2 kez ara dinlenmesi şeklinde olup günlük fiili çalışma süresiniz net 7,5 haftalık çalışma süresiniz net 45 saattir. İşin gerektirmesi halinde, bu saatler dışında fazla çalışma yaptırılabilir. Hafta tatili, resmi tatil günü… vb. çalışılmayan günlerde fazla mesai yapılması halinde “fazla mesai ücreti” ödenir.

Haftalık 45 saatlik net çalışma süresinden sonra 1 tam gün “Hafta Tatili” verilir. Hafta tatili, çalışma programına göre haftanın farklı günleri olabilir.

DİKKAT!  İnşaat hakediş örneği excel

Yıllık ücretli izin hakkınız, (şirketimizde çalışma sürenize bağlı olup İş Kanununda belirlendiği şekilde) İlk 5 yıla kadar (5 yıl dahil) 14 iş günü olup, iş yerinde 1 yılı tamamladıktan sonra doğar.

Deneme süresi olarak 2 ayı (İş Kanunu / Madde 15) tamamlayıp performansınızın beklenen düzeyde olması durumunda iş akdiniz devam ettirilecektir.

SGK işe girişiniz işe başlamadan Şirketimiz tarafından yapılacaktır (işlemlerin tarafımızdan zamanında yapılabilmesi ve karşılıklı sıkıntı yaşamamamız adına evraklarınızı zamanında tamamlayıp teslim etmeniz önem arz etmektedir).

Bu sözleşmede hüküm bulunmayan konularda, öncelikle şirketimizin personeline uygulanan yönetmelikler ve İş Kanunu hükümleri uygulanacaktır. Şirketimizin söz konusu yönetmeliklerde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Çalışanlarımızın bordrolarına ulaşımı elektronik ortamda yapılmaktadır.  Sistem açılışınız Bordro ve Personel Özlük Hakları Departmanı tarafından yapılır ve erişim bilgileriniz iş başvuru formunda beyan ettiğiniz mail adresinize gönderilir.

Teklifimizi kabul ettiğinizin bir göstergesi olarak aşağıda isminize açılan bölümü imzalayıp, tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

Çalışma hayatınızda başarılar diler, Bireysel Tanıtım. olarak sizinle çalışacak olmaktan mutluluk duyacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

Aramıza hoş geldiniz.

Saygılarımızla

Farklı dilekçe örneği‘ne de ihtiyacınız var ise tamamı burada…

( 1 ) Değerlendirme
  1. Vallahi paylaşmış olduğunuz iş teklifi mektubu örneği oldukça kullanışlı üzerinden bir kaç ücret ve pozisyon değişikliği yaptığımda kolayca kullanılabiliyor. Ancak bunu kullanacak kişilere önerim olsun mutlaka başından sonuna kadar her cümleyi okuyun. Çünkü herhangi bir maddeyi atlamanız yada hatalı yapmanız durumunda ileriye dönük bir çok konuda sıkıntı yaşayabilirsiniz.En basiti bir iş teklifi mektubu örneğinde işçi lehine yanlış yazılan bir madde olursa ileride bu durumu koz olarak kullanabilir. Bu durumlarda ilk sıkıntıyı yaşayacak kişi, evrakları imzalatmada sorumlu olan insan kaynakları personeli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir