DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İşten Ayrılma Dilekçesi Örneği / İşten çıkarken imzalanan ibraname örneği

İşten çıkarken imzalanan ibraname örneği

Mart 22, 2020 1 11.557

İlknur TERZİOĞLU :
Merhabalar, yaklaşık bir iki gün önce saha ekipleri yönetimi yapan bir şirketin insan kaynakları pozisyonunda çalışma hayatıma başladım. Üniversiteden mezun olduktan sonraki ilk iş deneyimim olacağı için kendimi bir çok konuda yetersiz olarak görüyorum. Mesela yarın bir tane personel işten ayrılmak için istifa dilekçesi yazacak. Ancak bununla birlikte imzalatmam gereken bir işten çıkarken imzalanan ibraname örneği elimde bulunmuyor. Belki bu konu hakkında kısa bir bilgi verip, boş bir ibraname paylaşacağınızı umuyorum.

Sayın İlknur TERZİOĞLU ;
Yazının devamına dahil ediyorum. Aynı zamanda dilersen sayfanın en altına da boş ibraname örneği word formatında ekledim. Ancak unutmamalısın ki bu yazı tamamen istifa eden kişilerin imzalanması için hazırlanmış bir belgedir. Bir çalışanın işten ayrılış şekline göre ibranameler de değişkenlik gösterebilmektedir. Şanslısın ki istifa eden kişinin bir tazminatı olmayacağı için ödeme kısımlarında bir çok yere 0 yazarak geçebilirsin.

İşten çıkarma ibraname örneği

İşçinin İşverenin
Adı-Soyadı : Unvanı :
TC No : SGK İşyeri Sicil No :
İşe Giriş Tarihi : Adresi :
İşten Ayrılış Tarihi :
İbra Ettiği Tarih :
AYRILIŞ ŞEKLİ :
AYLIK ÜCRET :
AÇIKLAMA :

DİKKAT!  İşyeri disiplin kurulu toplantı tutanağı örneği

ÖDEMELER BRÜT ÖDENEN
Maaş
Fazla Mesai Ücretleri
Kullanılmayan İzin Ücretleri
İhbar Tazminatı
Kıdem Tazminatı
……..
Özel Kesinti
Toplam

 …………………………………………..  ’den iş sözleşmemi İş Kanunu’nun 17.maddesi 

gereğince sona erdirdim. Bu işyerindeki çalışmış bulunduğum ………………
tarihinden …………………….. tarihine kadar geçen çalışma sürem içindeki bütün ücretlerimi,
asgari geçim indirimlerini ve her türlü sosyal hakkım ile hafta ve genel tatil günlerine ait ücretlerimi ayrıca yapmış olduğum fazla mesai ücretlerim ile yıllık izin ücretlerimi, ulaşım ve yemek bedelimi prim ve benzeri akdi ve yasal bilcümle alacaklarımı eksiksiz olarak banka aracılığı ile aldığımı beyan ve kabul ederim.

Yukarıda belirtilen meblağlar “brüt” olmakla bu miktarlardan yasa gereği yapılacak kesintiler düşüldükten sonra net miktarların ödeneceği tarafımca bilinmektedir

Böylece, ayrılma sebebime göre ihbar ve/veya kıdem tazminatımı, sair her türlü alacağımı eksiksiz bir şekilde almış bulunduğumu ve ücret, fazla çalışma ücreti, hafta tatili, ulusal bayram ve diğer genel tatil ücretleri, yıllık izin ve buna karşılık ücret, yolluk, prim, ihbar ve kıdem tazminatı ve benzeri akdî ve yasal bilcümle hususlardan dolayı alacağım kalmadığını, akdi ve yasal alacaklarıma karşılık hiç bir surette maddi, manevi bir dava açmayacağımı ve bu nedenle hiç bir hak talebinde bulunmayacağımı ikrarla

DİKKAT!  Askerlik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi

Şahsıma ait banka IBAN No hesabıma yattıktan sonra, ……………………………………………
unvanlı işverini bütün akdî ve yasal tüm alacaklarımdan dolayı kayıtsız ve şartsız gayrıkabili rücu ibra ederim, işbu İbranameyi hiç bir baskı altında olmadan tamamen kendi özgür iradem ve isteğimle imzaladığımı beyan ederim.

İbra Edenin
Adı-Soyadı :
İmzası :
Adresi :
Telefonu :

İşçi ibraname örneği word

Aşağıda da istifa etmiş bir işçi için kullanabileceğiniz boş bir ibraname örneği bulunmaktadır. Word formatında olması sebebiyle üzerinde dilediğiniz gibi düzenlemeler yapabilirsiniz. İşten çıkarken imzalanan ibraname örneğini dilerseniz bilgisayar ortamında doldurabilir, dilerseniz de çıktı aldıktan sonra kendi el yazınız ile yazabilirsiniz.

Son olarak ibraname örnekleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız eğer https://dilekcehocasi.com/ibraname-imzaladim-parami-alamiyorum/ adresinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İstifa eden bir personele dilekçe dışında imzalatılmak üzere hazırlanmış boş ibraname örneği word formatında hazırlanmış şablonunu bu sayfa üzerinden indirin

( 1 ) Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir