DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / İşe giriş evrakları

İşe giriş evrakları

Ocak 14, 2020 0 2.198

Zühre AKSOY ;
Bir kaç gün önce yapmış olduğum iş görüşmesinden olumlu haber geldi. Bana işe giriş evraklarını toplamamı söylediler. Ancak insan kaynakları pozisyonuna başvurduğum için, sanırım bildiğimi de düşünerek bana işe giriş evrak listesi verilmedi. Benimle bu evrakları nerelerden toplayabileceğimi ve güncel sigorta girişi için gerekli belgeleri paylaşabilir misiniz?

Zühre AKSOY Merhaba ,
Yeni işin hayırlı olsun. Umarım bu yolda güzel adımlar atarak çok başarılı olursun. Şimdi sana ilk önce ihtiyacın doğrultusunda gerekli bilgileri aktaracağım. Daha sonra da işe girerken istenen belgeleri paylaşacağım.

İşe başlamak için gerekli evraklar

Personelin işe başlamadan önce toplaması gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bazıları da bu belgeler tamamlandıktan sonra iş başı yapmadan önce şirket tarafından hazırlanıp, imzalatılır. Bu nedenle bu bölümü iki ayrı başlık şeklinde inceleyeceğiz. İlk önce işe başlamak için gerekli evrakları ve bunları nerelerden alabileceğinizi tek tek maddeler halinde yazacağız.

Aday Personel Tarafından Hazırlanacak Evraklar

DİKKAT!  Belirsiz süreli iş sözleşmesi doldurulmuş örneği

Aday Personelin İş Teklifine Geldiğinde Doldurulacak evraklar

Bu belgeler de sigorta girişi için gerekli belgeler arasında yer almaktadır. Toplamanız gerekenleri işe giriş evrak listesini hazırladıktan sonra işletmenizin insan kaynakları tarafından imzalatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.