DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Engelliler için dilekçe / İşkur özürlü işçi bildirim dilekçe örneği

İşkur özürlü işçi bildirim dilekçe örneği

Aralık 26, 2019 1 14.337

Yasemin ÖZİLHAN ;
Hocam Merhaba; daha önce bir yazınızda nasıl işkurdan engelli personel talebi yapılacağını yazmıştınız. Biz yazdığınız talep dilekçesine göre personel görüşmelerimizi yaptık ve alımımızı gerçekleştirdik. Personelin bildirimi için nasıl bir dilekçe yazmamız gerekiyor yardımcı olabilir misiniz acaba? Bana İşkur engelli personel bildirimi dilekçesi göndermeniz

Merhaba Yasemin ÖZİLHAN ;
Alınan engelli personelin bildirimini nasıl yapacağını ve hangi evrakları göndermen gerektiğini sırayla hızlıca yazıyorum. Daha sonrada engelli personel bildirimi ile ilgili dilekçe örneği göndereceğim.

İşkur engelli bildirimi dilekçesi

Aşağıdaki gibi bir engelli personel bildirim dilekçesi yeterli olacaktır. Bu yazıya ek olarak personelin kimlik fotokopisi, personelin engelli bildirim formu ve personelin işe giriş bildirgesi mutlaka olmalıdır. Bir de son olarak aldığınız personelin %40 ve üzeri engeli bulunduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aldığınız kişi engelli statüsünde değerlendirilmez ve engelli açığı devam etmiş olur.

DİKKAT!  Engelli raporuna itiraz dilekçesi örneği

T.C.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
TÜRKİYE İŞ KURUMU
İZMİR İL MÜDÜRLÜĞÜ

Konu:Engelli işçi kontenjanı hkk.

Aşağıda ismi belirtilen personelimiz engelli işçi kontenjanı dahilinde iş yerimizde çalışmaktadır.

Gereğinin yapılması için bilgilerinize arz ederim.

Saygılarımızla

Kaşe&İmza

Sıra No T.C. Kimlik no Adı Soyadı İşe giriş tarihi
1 Xxxxx Yasemin ÖZİLHAN 26.12.2019

Yine bu yazı ile ilgili olan işkur engelli talep dilekçesi örneğine de bakmayı unutmayın. Personel ihtiyacınız olduğu zaman işkur’dan talep etmede yine talep dilekçesi kullanılmalıdır.

Engelli Kamu Personeli Alımı

Engelli statüsünde olan bir çok personel kamuya dahil olmak istiyor. Ancak EKPSS den işçi alımı günden güne git gide azalmakta. Her yıl EKPSS çalışanlarının çıtası daha da yükseliyor.

DİKKAT!  Engelli talep dilekçesi örneği

EKPSS Bekleyenlere müjde
Önümüzdeki yıl engelli alımının bir önceki yıllarda daha fazla olması bekleniyor. Bu bekleyiş EKPSS çalışmalarını sürdürenleri bir hayli heyecanlandırdı. Umarım herkesin beklediği gibi bir açıklama gelir.

Özel Sektör İstihdamı Hakkında
Aslında bakıldığında nitelikli engelli personel bulmak özel sektörde oldukça zor. Bu nedenle eğer kendi yeteneğinize ve tecrübenize güveniyorsanız eğer özel sektörde daha iyi şartlarda daha iyi konumda çalışma ihtimaliniz var. Sonuçta devlet memuru olarak atandığınızda sabit maaşlı olarak çalışacaksınız.

Yeni işe alınmış engelli çalışanlar hakkında mutlaka işkura bilgi verilmesi gereklidir. Bunun için de işkur üst yazı engelli bildirimi dilekçe örneği kullanılır

( 1 ) Değerlendirme
  1. Personelin bildirimini tam gerçekleştirdik. Kendisi istifa etmeye karar verdi. Anlamıyorum 1 gün çalışıp bir insan neden istifa etmek ister ki. Elimizden geldiğince onu çok zorlamadan en basit şekilde çalıştırmaya uğraştık. Sadece 1 gün çalışıp ben bu işi yapamayacağım deyip gitti. Biraz çaba göstermiş olsaydı, elimizden gelen tüm desteği verecektik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir