DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / İşyerinde psikolojik baskı dilekçe örneği

İşyerinde psikolojik baskı dilekçe örneği

Haziran 23, 2020 0 6.597

Ece ÇEŞMİOĞLU :
Merhabalar , tanzim teşhir alanında bir gıda firmasının saha hizmetlerinde çalışıyorum. İşimi de çok severek yapmama rağmen ekip şefim ile bazı problemler yaşıyorum. Kendisi bana sürekli saçma sapan görevler vererek mobbing uyguluyor. Bir süre sabrettim ama artık dayanılmayacak hale geldi. Sanırım kendisi tazminatımı bırakarak istifa etmemi istiyor. Bu durum ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz? İşyerinde psikolojik baskı dilekçe örneği nasıl yazılır? Mobbing dilekçesi nereye teslim edilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Hatta bilmeyen arkadaşlar için de mobbing’in tanımını da yaparsanız çok iyi olur.

Sayın Ece ÇEŞMİOĞLU :
Sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm. Bu şekilde çalışan egolu ekip liderleri bir çok kaliteli arkadaşımızın hakkını yemiş oluyor. Gözlemlerimin sonucu daha nitelikli kişilerin hep işsiz olduğunu tespit ettim.

DİKKAT!  Profesyonel apartman yöneticiliği sözleşmesi

Çalışma şartlarınız ile ilgili sorun yaşıyorsanız, bu durumu mutlaka bir dilekçe aracılığı ile kurumlara iletmelisiniz. Bunun öncesinde ekip şefinizin amiri ile de bir diyalog kurabilirsiniz. Ancak çok fazla sizi kaale almazlar ise mobbing dilekçesi örneği ile çeşitli kurumlara şikayet edebilirsiniz.

Mobbing dilekçesi örneği

İlk önce mobbing kavramının tanımı ile yazımızı sürdürelim.
Mobbing nedir?
Sözlükteki anlamı şu şekildedir ; işletmede işçi pozisyonunda çalışan kimselerin şefleri tarafından çeşitli konularda psikolojik baskı uygulaması anlamına gelmektedir. Bu durum bir suç niteliğinde olduğundan dolayı bağlı bulunan amir bir dilekçe örneği ile ilgili kurumlara şikayet edebiliyor.

Mobbing dilekçesi yazılırken nelere dikkat edilmelidir?

DİKKAT!  Engelli araç mtv muafiyeti dilekçesi

Mobbing dilekçesi hangi kuruma teslim edilir?
Özel sektörde çalışan herhangi bir personel mobbing durumu yaşaması halinde çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına bir dilekçe ile şikayette bulunabilir.

Mobbing nedir? İş yerinde psikolojik baskıya uğrayan kardeşlerimizin nereye nasıl başvurmaları gerektiğini bu yazı üzerinden değerlendiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.