DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / K1 Yetki Belgesi Dilekçe Örneği

K1 Yetki Belgesi Dilekçe Örneği

Eylül 25, 2021 0 48

K1 yetki belgesi, nakliyat yapan ya da yapmak isteyen kişilerin alması gereken zorunlu bir belgedir. Bu belge olmadan nakliyat ya da taşımacılık işlemi yapılması söz konusu olmayacaktır.

 K1 Yetki Belgesi Nedir? Kimlere Verilir?

Taşımacılık sektöründe işlerin düzenli ve güvenli bir şekilde ilerleyebilmesi için bazı belgelerin alınması gerekir. Özellikle de yurt içinde nakliyat hizmeti verilecekse bu durumda alınması gereken belge K1 yetki belgesidir.

K1 Belgesini Kimler Almalıdır?

K1 yetki belgesinin alınması için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekir. Örneğin nakliyatın en fazla 25 ton olması gerekiyor. Bu tip araçlara sahip olanlar taşımacılık yapmak isterse K1 yetki belgesi için başvurmak zorundadır. Bu belgenin alınması içinde kişinin direk kendisi ya da firmanın başvuru yapması gerekir.

K1 Yetki Belgesi Dilekçe Örneği
K1 Yetki Belgesi Dilekçe Örneği

K1 Yetki Belgesi Şehirler arasında Geçerli mi?

K1 yetki belgesi yalnızca şehir içinde taşımacılık yapmak isteyen kişilerin alması gereken bir belgedir. Bunun için K1 belgesiyle sadece bulunduğunuz şehirde taşımacılık yapabilirsiniz. Bu belgeyi alabilmeniz için bir şirketiniz olması ya da bir şirkette çalışıyor olmanız da gerekmez. Bireysel olarak nakliyat ve taşımacılık hizmeti vermek istediğinizde bu belgeyi mutlaka almanız gerekir.

DİKKAT!  OGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

K1 Yetki Belgesi Yurtdışında Geçerli mi?

K1 yetki belgesi yurt dışında geçerli değildir. Türkiye sınırları içerisinde yalnızca bulunduğunuz şehirde bu belgeyle taşımacılık hizmeti verebilirsiniz.

Aşağıda K1 yetki belgesi alabilmeniz için dilekçe örneği bulunmaktadır. Dilekçe örneğini cihazınıza indirdikten sonra gerekli olan alanları doldurarak ilgili kuruma verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.