DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği

Kasım 9, 2021 0 1.682

Kredi kartı, bankaların müşterilerine harcamalarında kullanabilmesi açısından belli miktarlardaki nakit ve taksitli ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri açısından sunduğu bir hizmettir. Kredi kartlarını alışverişlerde nakit olarak kullanabileceğiniz gibi aldıklarınızı taksitlendirme seçeneğine de sahip olursunuz. İnsanlar kredi kartını aldıktan sonra bazen düzensiz harcamalarından dolayı ödeyememe durumu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bunun için önemli olan kredi kartı sahibi olmak değil kredi kartının düzenli olarak ödenebilmesidir.

Kredi kartları istenilmesi durumunda alınabileceği gibi bazen de bankaların istemeden gönderilmesine neden olur. Örneğin bir maaş hesabı sahibine istemeden kredi kartı verilebilir. Böyle bir durumda kredi kartını kullanamama imkanı vardır. Ya da kredi kartını aldıktan sonra kullanma ihtiyacı hissetmeyen kişiler bu kartlarını iptal ettirebilirler.

DİKKAT!  Ceza Mahkemesi İstinaf Süre Tutum Dilekçesi Örneği

Kredi kartı nasıl iptal ettirilir?

Kredi kartını kapattırmak ve iptal ettirmek birbirinden farklı iki kavramdır. Her ne kadar birbiriyle karıştırılıyor olsa da kredi kartının kapattırılması artık kullanmak istemediğinizi belirtir. Kredi kartınızı bir süre boyunca kullanmak istemediğinizde ya da kartınız kaybolduğunda kapattırabilirsiniz. Böyle bir durumda kartınızı yeniden açtırarak kullanıma davam edebilirsiniz. Kredi kartınız iptal edildiğinde ise artık kullanılmaz.

Kredi kartını iptal ettirmek için yapılması gereken en önemli şey bankanın müşteri destek hizmetlerini aramak ya da vaktiniz varsa bankanın şubesine gitmektir. Başvurunuzu kredi kartı iptal dilekçesi doldurarak yapabilirsiniz. Bu sayede işlemleriniz başlatılmuış olur. Bankalar kredi kartı iptal başvurusu sonrasında en geç 7 iş günü içerisinde kredi kartınızı kapatmak zorundadır. Yani başvurunuzu tamamladıktan bir hafta sonrasında artık kullanılmaz. Bankalar bu şekilde bir durumla karşılaştıklarında genellikle yeni tekliflerle müşterilerini kaybetmemeye çalışırlar.

DİKKAT!  Okul öncesi gelişim gözlem formu örneği

Aşağıdaki kredi kartı iptal dilekçesini doldurarak ilgili banka şubesine vermeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir