DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Kredi Sicil Affı Dilekçe Örneği

Kredi Sicil Affı Dilekçe Örneği

Kasım 6, 2021 0 1.768

Kredi sicil affı, bankaya olan borçların 90 gün boyunca ödenmemesi neticesinde kara listeye alınmış ve bundan sonra kredi sicili bozulmuş olan kişilerin ve kobilerin bu sicillerini temizleyebilmesine imkân sağlayan bir düzenleme. Sicili bozuk olan kişiler bu af sonrasında artık kredi kullanabilirler.

Kredi Sicil Affından Kimler Faydalanabilir ?

Kredi sicil affı tüm vatandaşları ve Kobileri kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Buna göre kredi sicili bozuk olan herkes bu haktan faydalanabilir. Aftan yararlanmak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları yerine getirmiş olmaları gerekiyor.

Kredi Sicil Affı İçin Gerekli Şartlar

Kredi sicil affından faydalanmak isteyenlerin; bankalara olan ödenmemiş borçlarını ( kredi sicilinin bozulmasına sebep olan gecikmiş borçlar ) 6 ay içerisinde ya kapatması ya da yapılandırması gerekiyor. Aksi takdirde aftan yararlanmak mümkün değil.

DİKKAT!  Menfi Tespit Davası Dilekçe Örneği

Kredi Sicil Affı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için borçlu olduğunuz bankaya giderek; borcunuzu kapatma ya da yapılandırma için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Böylelikle kredi sicil affından yararlanılmış olacaktır. Kredi sicil affı için bankaya müracaat ederken; yazımızın sonunda paylaştığımız kredi sicil affı dilekçe örneği üzerine düzenleme yapıp, kendinize göre uyarladıktan sonra başvurmanız; sonradan bir hak kaybı yaşamamanız adına daha sağlık olacaktır.

Aşağıda bulunan kredi sicil affı dilekçesini bilgisayarınıza indirerek ilgili alanları doldurup ilgili kuruma teslim etmeniz sicil affının gerçekleştirilmesi için yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir