DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Okul Dilekçe Örneği / KYK Borcu Erteleme Dilekçesi

KYK Borcu Erteleme Dilekçesi

Aralık 24, 2019 1 3.415

Kader GÜLER :
Hocam, çok önemli bir durum var. Öğrenciyken almış olduğum öğrenim kredisini ödeyemeyecek duruma geldim. Şu anda herhangi bir iş bulamadım. Bununla ilgili ne yapmam gerekiyor. Eğer ödemenin ertelenmesi gibi bir durum varsa da doldurup gönderebileceğim bir Kyk Borcu Erteleme Dilekçesi gönderebilir misiniz?

Hoşgeldin Kader GÜLER :
Çok şanslısın ki, Kredi Yurtlar Kurumu çok yakında yeni bir haber duyurdu. Bu haberde işsizlik, askerlik gibi durumlardan dolayı ödeme yapamayacak kişilerin kyk geri ödeme erteleme seçeneğini sundu. Şartları ve dilekçeyi sana hemen gönderiyorum

Öğrenim kredisi uzatma dilekçesi

Çok fazla dallandırıp budaklandırmadan hızlıca aşağıdaki gibi bir dilekçeyi gönderebilirsiniz. Ancak bu dilekçeyi mutlaka kendi el yazınızla yazmalısınız. Bu nedenle word seçeneği ile paylaşmıyorum. Sitemiz üzerinden baka baka rahatça doldurabilirsiniz.

KYK geri ödeme dilekçesi örneğinde il olarak Bursa yazdık. Burayı kendinize göre değiştirmelisiniz. Hangi ilde üniversite okuduysanız o o şehrin ismi bulunmalıdır. Öğretim kurumu , TC kimlik numarası ve iletişim bilgilerinizi mutlaka eksiksiz ve doğru bir şekilde bildirmelisiniz.

kyk borc erteleme dilekçesi
kyk borc erteleme dilekçesi

Kyk borç erteleme ne zaman yapılır

Kyk erteleme hizmetini 3 ayrı başlıkta kabul edeceğini duyurdu. Bilmeyenler için yazıyorum. Mezuniyet olduğunuz andan itibaren ertelemeye gerek duymadan 2 yıl gibi bir süreniz bulunmaktadır. Bu süreçte herhangi bir işlem yapmadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak bu süre dolduğu andan itibaren aşağıdaki üç seçenekten birinde değilseniz, erteleme hakkınız bulunmamaktadır.

  1. İşsizlik sebebiyle : İşsizlikten dolayı kredi borcunuzu erteleme hakkınız bulunmaktadır. Bu işe girip daha sonra işten çıkarılma gibi durumlar için de geçerlidir.
  2. Askerlik sebebiyle : 2 Yıl sonunda erkek adaylar için vatani görev yerine getirme durumu olabilir. Bu durumda da kyk kredi geri ödeme erteleme seçeneğini kullanabilirsiniz.
  3. Doktora / Yüksek Lisans sebebiyle : Üçüncü ve son seçenek olarak da öğrenim hayatını yüksek lisans yada doktora gibi yüksek öğrenim devam seçeneği ile sürdüren kişiler borçlarını erteleyebilir.
DİKKAT!  Kaçak yapı şikayet dilekçesi

KYK borç erteleme ne zaman belli olur?

İnternette borçlu olan kişilerin yorumlarını derleyip çıkardığımız sonuca göre kyk borç erteleme işlemi bazen bir kaç güne belli olurken bazen de bir kaç haftayı bulabilmektedir. Bir kaç hafta gibi bir süre geçtiyse ve hala borcunuzun ertelenmesi ile ilgili bir bilgi yoksa tekrar iletişime geçmenizi öneririz. Bazı kişilerin de bazı nedenlerden dolayı borçlarını erteleme hakkı bulunmamaktadır.

Kimler KYK kredi borcunu erteleyemez?

DİKKAT!  Karşılıksız çek istinaf dilekçe örneği

Bu ve benzeri durumlarda olan kişiler borçlarını ne yazık ki erteleyemezler.

KYK kredi borçları silinecek mi

Ne yazık ki böyle bir durum bekleyenlere güzel haberler veremiyoruz. Bir çok haber sitesi yalan yanlış yaptığı haberlerde silineceği ile ilgili başlıklar atmış. Fakat haberlerin detayında hep faizlerin silinmesi gündemde görünüyor. Bu bile henüz belli olmamışken ne yazık ki borçarın tamamen silinme işlemi hayal gibi.

Haber şu şekilde, CHP geri ödemeli kredilerin düzenlenmesi konusunda bir teklifte bulunmuş. Teklifin detaylarında haciz ve icra ile uğraşan öğrencilerden bahsedilmiş ve en azından bu kişilere uygulanan faizin kaldırılması yönünde bir görüşme yapılmış. Ancak bunun bile sonucu henüz netleşmemiştir.

Okul, Kyk ve üniversite gibi alanlardaki diğer yazılarımıza bakmak için okul dilekçe örneği başlıklı kategorimize girebilirsiniz.

Üniversitede evlenince kyk borcu silinir mi?

Bir çok çift üniversite bitiminde evlenmeyi düşünmektedir ve evlendikten sonrada en büyük hayalleri hayata borçsuz başlamak. Gazetelerin bir çoğunda evlilik ve geri ödemeli kredi silinmesi ile ilgili çok fazla haber bulunduğundan bir çok kişi evlendiğinde kredilerinin silineceğini düşünmektedir. Ancak yalan yanlış haberler yapan gazete ve siteler yüzünden insanların kafası karışmış durumda. Bu konuyla ilgili kyk’nin hiç bir kaynağında böyle bir durum ne yazık ki söz konusu değildir. Bu yüzden öğrencilere sesleniyoruz. Lütfen böyle haberlere kanıp aceleyle evlilik yapmayın…

Öğrenim Kredisi KYK Borcu Erteleme Dilekçesi Örneği paylaşımı ve aynı zamanda kyk borcu silinir mi gibi en merak edilen soruları cevaplıyoruz

( 1 ) Değerlendirme
  1. Yazdıklarınızı okudum. Ancak benim borcum faize girmiş. Bu nedenle ertelenemeyeceğini söylediler. Vallaha şu an işte bulamıyorum. Ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Umarım yakın zaman içerisinde bir iş bulurum da, en azından almış olduğum öğrenim kredisi borcunu erteleyebilirim.

    Öğrenci kardeşlerime sesleniyorum; eğer çok ihtiyacınız yoksa keyfiniz için alacaksanız krediyi kesinlikle uzak durun. Acısı okul bittiğinde çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.