DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Okul Dilekçe Örneği / KYK yurt kayıt sildirme dilekçesi örneği

KYK yurt kayıt sildirme dilekçesi örneği

Ekim 8, 2020 0 8.601

Şebnem AKTOP :
Merhabalar; Karabük üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde iktisat bölümünde okumaktayım. Yaklaşık 2 yıldır kredi yurtlar kurumuna ait devlet yurdunda kalmaktayım. Bu süreç içerisinde çok kaliteli arkadaşlıklar edinmiş olsam ve yurdumdan ne kadar memnun olsam da artık bir eve çıkma zamanımın geldiğini düşünüyorum. Bu sebepten dolayı kalmakta olduğum yurttan ayrılmak istiyorum. Ancak yurttan ayrılırken KYK yurt kayıt sildirme dilekçesi örneği teslim etmemiz gerekiyormuş. Sizler için de uygunsa bana word formatında bu belgeyi gönderebilir misiniz? Hatta bu yazıyı teslim ettiğimizde ilk başlangıçta bizden alınan güvence belgesini de iade alabiliyor muşuz. Bu doğru mudur?

Sayın Şebnem AKTOP;
Kayıtlı olduğunuz kredi yurtlar kurumundan ayrılırken mutlaka dilekçe örneği teslim etmeniz gerekiyor. Bu sayede kaydınız silinebilir ve evet başlangıçta sizden alınan güvence bedelini iade almanız mümkündür. Ancak mutlaka yurt kaydınızı sildirmeden önce kalmak için yeni yerinizi ayarladığınızdan emin olun. Aksi takdirde kendiniz kalacak yer konusunda problemler yaşayabilirsiniz. Sayfanın en altından kyk yurt kaydı sildirme dilekçesini indirip çıktı alabilirsiniz.

DİKKAT!  Okul müdürlüğüne dilekçe örneği

Kyk yurt kaydı sildirme dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gerekenler

+IBAN banka bilgisi : Güvence bedelini geri alabilmek için mutlaka size ait olan bir banka iban bilgisi bulunmalıdır. IBAN’ın hatalı olmadığından emin olun ve başkasına ait bir ibanı girmeyin. Aksi halde paranızı geri iade alamayabilirsiniz. IBAN bilgisi dışında da banka ve şube ismini de yazdığınızdan emin olmalısınız.

+Cep telefonu : Herhangi bir sorun durumunda sizlere kolayca ulaşılabilmesi adına mutlaka bir cep telefon numarası bırakmalısınız.Bu durumda ayrılış ve kayıt sildirme durumunda yaşanacak bir olumsuz durumda kolayca sizlerle iletişime geçebilirler.

+İmza ve ad soyad bilgisi : Belgenin sorunsuz kabulu için mutlaka ad soyadınız doğru yazılmalı ve üzerinde imzası bulunmalıdır.

DİKKAT!  Yetim maaşı kesilmemesi için dilekçe

+Yurtta kalmakta olduğunuz oda bilgisi : Kredi yurtlar kurumunda kaldığınız odanın bilgilerini de doğru bir biçimde yazmalısınız ki çıkış sırasında kontroller hatasız biçimde yapılsın.

Yukarıda yazmış olduğumuz maddelere uygun bir KYK yurt kayıt sildirme dilekçesi örneği kullandığınızda sorunsuz bir şekilde işleminiz halledilecektir.

Üniversite öğrenimi sırasında kalmakta olduğunuz devlet yurdundaki kaydınızı KYK yurt kayıt sildirme dilekçesi örneği ile nasıl sildireceğinizi anlatıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.