DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Lojman Dilekçe Örneği

Lojman Dilekçe Örneği

Eylül 28, 2021 0 2.372

Lojman, bir çalışanın bağlı olduğu kurum ve kuruluşa ait olan yapıya verilen isimdir. Çalışanın bu yapıda oturabilmesi için önce lojman başvurusunda bulunması gerekir. Lojman için başvurunun ilk yolu dilekçedir. Bunun için çalışanın önce lojman dilekçesi yazarak kurum ve kuruluşa teslim etmesi gerekir.

Lojman Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Lojman dilekçesi çalışan hangi kurumda görev alıyorsa oraya verilmesi gerekir. Lojman dilekçesinde gerekçeli nedenin açık bir şekilde belirtilmesi lojmanın çıkma ihtimalini de yükseltecektir. Bu nedenle her dilekçe de olduğu gibi lojman dilekçesi doldururken de mantıklı olmasına önem verilmelidir.

DİKKAT!  İş Kazası Dava Dilekçesi Örneği

Makalemizin sonunda paylaşmış olduğumuz lojman dilekçe örneğin çalışanın kolaylıkla doldurmasını sağlar. Uygun olan yerlerin çalışanın kendisine uyarlamasıyla dilekçe kolayca tamamlanmış olur. Hazır olan dilekçe eklerle birlikte ilgili kuruma doğrudan çalışanın kendisi tarafından verilmesi gerekir.

Dilekçe yazılırken kurumun istediği bazı önemli bilgilerde göz önünde bulundurulmalıdır. Buna göre dilekçede sunulan ekler kurumun istediği yönde düzenlenmesi gerekir. Ekler dilekçe altında başlıklar halinde belirtilmeli ve dilekçe eklerle birlikte teslim edilmelidir.

Lojman Dilekçesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Lojman dilekçesinin yazılarak teslim edilmiş olması hemen işleme alınacağı anlamına gelmez. Bunun için öncelikli olarak kurumun yoğunluğu göz önünde bulundurulmalı ve lojmanın boş ya da dolu olduğu gözlemlenmelidir. Eğer boş ve istenilen bir lojman söz konusuysa bu durumda sonuç kısa süre içerisinde açıklanacaktır. Ancak yoğun olan özellikle kritik ve merkezi noktalardaki lojmanlar konusunda dilekçeye yanıt süresi değişkenlik gösterir.

DİKKAT!  Dernek Üyeliğinden Atılma Kararının İptal Dilekçesi Örneği

Lojman Dilekçesinin Geri Çekilmesi Mümkün mü?

Çalışan lojman için dilekçe vermiş ancak daha sonrasında bu kararından vazgeçmişse lojman dilekçesini çekebilir. Bunun için yine dilekçeyi verdiği birime başvurması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir