DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / MEB Şikayet Dilekçesi Örneği

MEB Şikayet Dilekçesi Örneği

Eylül 21, 2021 0 2.732

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kurum ve kuruluşlarda meydana gelen istek ve şikâyetlerle ilgili bir birim kurulmuştur. Söz konusu olan bu birim sayesinde öğrenci, öğretmen ve veliler şikâyetlerini dile getirebiliyorlar. Şikâyetlerin değerlendirilmesi ve işleme alınması sayesinde sorunlar olabildiğince en aza indirmeye çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının oluşturduğu bu birimlerden birisi şikâyet hattı. Numarası ALO 147 olan birim MEBİM olarak tanımlanıyor. MEB ile ilgili şikâyetler bu numara üzerinden iletişime geçirilerek değerlendirilmeye alınıyor. Şikâyetlerin resmi kanallar üzerinden yapılıyor olmasının birtakım avantajları vardır. Bunların başında da şikâyete verilen cevabın hızlı bir şekilde geri dönmesi. MEB’ e yapılan şikâyette en geç 3 iş günü içerisinde değerlendirilerek yanıtlanıyor. Bu da sonuca bağlama konusunda oldukça önemlidir.

DİKKAT!  Sınav Notuna İtiraz Dilekçesi

Şikâyetle ilgili olarak bireyin isminin belli olmaması da önemlidir. Şikâyet konularında önemli olan isim değil sorununun ne şekilde olduğunun tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulmasıdır. Dolayısıyla ALO 147 MEBİM hattının kurulmasının amacı budur.

Bireyler telefonla şikâyette bulunmak istemiyorsa bunu yazılı bir dilekçe ile de gerçekleştirebilir. MEB şikayet dilekçesi örneği aşağıda belirtilmiştir.

MEB Şikayet Dilekçesi Örneği

MEB Şikayet Dilekçesi Yazmak

MEB şikayet dilekçesi örneği indirildikten sonra gerekli düzenlemeler yapılarak hemen çıktısı alınabilir. Eğer dilekçe örneğini kullanarak yazmak istemezseniz bu durumda neler yazabileceğiniz konusunda fikir sahibi olmadığınız için ya dilekçe yazmaktan vazgeçecek ya da açıklamanızı tam olarak yapamayacaksınız.

MEB şikayet dilekçesi örneği doldurulduktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilebilir. Bu sayede ilk elden dilekçe ulaştırılmış ve doğrudan amaca ulaşılmış olur. Aşağıda verilen MEB şikayet dilekçe örneği teslim edildikten sonra bir kayıt numarası alınarak saklanıp dilekçenin takibinin yapılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir