DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İzin Dilekçesi Örneği / 5 Yilini dolduran memura ucretsiz izin dilekcesi ornegi

5 Yilini dolduran memura ucretsiz izin dilekcesi ornegi

Mart 21, 2020 2 16.508

Mehmet GÜRSOY :
Hocam Merhaba,
Yaklaşık olarak 6 yıldır bir belediyede memurluk görevimi yerine getiriyorum. Bir yerde 5 yıllık memurluk sürecini dolduranların ücretsiz izin hakkı kazandığı yazılmış. Bu doğru mudur acaba? Eğer doğru ise ben yaklaşık 5 6 aylık bir süreliğine ücretsiz izne ayrılmak istiyorum. Bu konuda sizden de 5 yılını dolduran memura ücretsiz izin dilekçesi örneği rica edeceğim.

Mehmet Bey sitemize hoşgeldiniz;
Öncelikle memuriyetinizdeki 6 yıl hayırlı uğurlu olsun. Evet doğru okumuşsunuz, 5 yılını dolduran devlet memurları böyle bir hakka sahip oluyor. Ancak bunun bazı kuralları ve şartları bulunmaktadır. Şartları ve dilekçeyi yazıyorum.

Yazının tamamını okumak istemeyenler için şunu yazmak istiyorum. Toplamda memurluk hayatı sürecinde 1 yıl boyunca ücretsiz izin hakkı kullanılabilir. Bunu da sadece bağlı bulunduğu yöneticisinin onayı ile gerçekleştirebilir.

Ücretsiz izin nedir?

Başlangıç olarak ücretsiz iznin ne olduğunu kısaca belirteyim. Herhangi bir hak ediş bulunmadan, karşılığında herhangi bir para almadan kullanılan izne denir. Bazı yerlerde bu izin türüne aylıksız izin ismi de verilmektedir. Özel yada resmi her kurumun kendine göre ücretsiz izin hakkı bulunmaktadır. Bunlar bazı kurallar çerçevesinde işçiye yada memura verilir.

DİKKAT!  Engelli araç mtv muafiyeti dilekçesi

Memurun Öğretmenin Ücretsiz izin hakkı

Aslında hem memur hem de devlete atanmış öğretmen aynı şekilde ücretsiz izin hakkına sahiptir.5 Yılı dolduran memurların bir süreliğine ücretsiz izin almalarına izin verilmektedir. Tabi bunlar bazı şartlar çerçevesinde yapılabilir. Koşullar aşağıdaki şekillerde belirlenmiştir.

Ücretsiz izin şartları

DİKKAT!  İşyerinde psikolojik baskı dilekçe örneği

MEB 657 Ücretsiz izin dilekçesi

İzin dilekçesi örneğini paylaşmadan önce uymanız gereken bazı kuralları hatırlatmak istiyorum.

Yukarıdaki maddeler tamam ise aşağıda yer alan dilekçeyi kullanabilirsiniz.

5 Yılını dolduran memura ücretsiz izin dilekçesi örneği

Eğer aradığınız dilekçe örneği bu sayfada değilse, diğer izin dilekçesi örneği linkine bakabilirsiniz.

Gelen yoğun talep üzerine word formatında hazırlanmış ücretsiz izin dilekçesini dahil ediyoruz. Ancak bu belgeyi kendi el yazınızla yazmanız daha iyi olacaktır. Bir çok firma bilgisayar çıktısını kabul etmeyebilir.

Kamu kuruluşunda görev yapanlara özel 5 yılını dolduran memur ücretsiz izin yazısı formu word formatlı ve ücretsiz izne ayrılma talep dilekçesi örneği indirin

( 2 ) Değerlendirme
  1. Hocam, Sayenizde işlemlerimi yapıp tatilime başladım. İşlerimi kolayca halletmem benim için çok harika oldu. Gerçekten çalıştığım süre zarfı içerisinde beynim artık iyice dolmuştu ve işe giderken artık ayaklarım geri geri gidiyordu. Birazcık ülke dışına çıkıp kafamı rahatlatacağım. Bana göndermiş olduğunuz 5 Yılını dolduran memura ücretsiz izin dilekçesi örneği sayesinde problemsiz bir şekilde kolayca tatilime başladım. Dünyayı dolaşmak gibi bir planım var. Artık size gittiğim her ülkeden fotoğraflar paylaşırım…

  2. Merhabalar, ben de bir tekstil fabrikasında operatör işçi olarak çalışmaktayım. Korona virüs sebebiyle bende herhangi bir para almadan bir süreliğine tatil yapmak istiyorum. Bununla ilgili ücretsiz izin dilekçesi örneğine ihtiyacım olacak. Bu sayfa üzerinde yazmış olduğunuz memurlar için olanını bizlerde kullanabilir miyiz? Okuduğum kadarıyla memur yada öğretmen gibi bir ibare bulunmuyor. Özel sektör çalışanlarının da kullanabileceğini düşünüyorum. Eğer onay verirseniz ben de bu ücretsiz izin formunu kullanarak insan kaynaklarına teslim edeceğim. Bir süre boyunca çalışmayı düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.