DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Şikayet Dilekçesi Örneği / Muhtar nereye şikayet edilir?

Muhtar nereye şikayet edilir?

Haziran 18, 2020 0 6.557

Zübeyir ERÇOBAN :
Merhabalar,
Yaşadığım mahallenin muhtarına zaman zaman işimiz düşebiliyor. Ancak ne zaman gitsem hiçbir zaman kendisini yerinde bulamadım. Buda yetmezmiş gibi kapısında her daim telefon numarasını yazarak yerinden ayrılıyor. Yani biz mahalle muhtarını sürekli telefon ile aramak zorunda mıyız? Kendisinin görev yerinde sürekli olarak bulunması gerekmiyor mu? Kendisini nadiren görevinde yakalarsak işlerimizi halledebiliyoruz. Bununla ilgili kendisini nereye nasıl şikayet edebiliriz? Kaymakamlığa mı? Savcılığa mı? Valiliğe mi? Alt tarafı bir ikametgah , bir tebligat alacağız. Kendisi görevini düzgün yapmadığı için işlerimizi gecikiyor. Bununla ilgili bilgi verebilirseniz çok seviniriz.

Sayın Zübeyir ERÇOBAN ;
Muhtarın kendisi normal şartlarda Kaymakam ile Vali denetimine tabiidir. Yani bu merciilere şikayet edebilirsiniz. Ancak isterseniz ilk önce bu durum ile ilgili kendisi ile mahalleliyi toplayıp konuşabilirsiniz. Belki de gerçekten önemli işleri vardır. Yine aynı durum tekrarlamaya devam ederse vali yada kaymakama şikayet edebilirsiniz.

DİKKAT!  Savcılığa suç duyurusu dilekçe örneği

Muhtar nasıl şikayet edilir? Şikayet için neler gereklidir?
Bir kişiyi şikayet edebilmek için bazı şartlar gereklidir. Ancak şartlar olgunlaşırsa şikayet edilebilir.

+Delil : Muhtar ile yaşadığınız problemi kanıtlar nitelikte bir delil elinizde mutlaka bulunmalıdır. Gittiğinizde yerinde yoksa telefon numarası bulunuyorsa resmini çekip delil niteliğinde kullanabilirsiniz. Bu durumda kendisini konu ile ilgili açıklama yapmak zorunda kalacaktır.

+Şahit : Mutlaka mahalleliden şahitler gerekecektir. Sizin gibi mağdur olan kişilerden şahitler de yanınızda götürmeli yada imza toplamalısınız. Sadece delil toplamak da yeterli değildir.

Muhtar nereye şikayet edilir sorusunun cevabı yukarıda anlattığımız şekildedir. Ancak sonraki söylediğimiz maddelerdeki gibi mutlaka delil ve şahitler bulunmalıdır. Aksi takdirde bu iftira niteliğinde bir durum olabilir ve sizlerde zor durumda kalabilirsiniz. Bir muhtarı şikayet ederken mutlaka her zamana delil ve tanık bulunmalıdır.

DİKKAT!  Muhtasar ve prim hizmet beyannamesi örneği excel

İşini doğru yapmadığını tespit ettiğiniz bir muhtarın nereye şikayet edilebileceğini bu yazı üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.