DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Öğrenci işleri dilekçe örneği

Öğrenci işleri dilekçe örneği

Nisan 2, 2020 0 9.217

Gökçen ERDOĞAN :
Hocam Merhaba, şu anda öğrenim gördüğüm üniversiteden başka bir okula yatay geçiş yapmak istiyorum. Geçmek istediğim okuldan da aldığım dersler ile ilgili transkript istediler. Sanırım derslerin uyumluluğunu denetleyecekler. Uyumluysa eğer, ortalamamın da yüksek olması sebebiyle kolayca geçiş yapabileceğimi düşünüyorum. Ancak şu an öğrenim gördüğüm okuldan alabilmem için sanırım transkript dilekçe örneği teslim etmem gerekiyormuş. Öğrenci işlerini aradığımda yazılı bir belge vermem gerektiğini , aksi takdirde veremeyeceklerini söylediler. Bana bu durum için öğrenci işleri dilekçe örneği gönderebilir misiniz?

Gökçen ERDOĞAN Merhaba ;
Genellikle öğrenciler şehir dışında tek başına yaşamak isterler. Ancak bir süre sonra kendi evlerinde yaşamak kadar güzel olmadığının farkına varırlar. Aslında yatay geçişlerin en büyük bölümü kişilerin kendi memleketine dönüşü şeklinde olur. Çok fazla kişi bu duruma başvurduğu için genel ortalama sırasına göre alımlar yapılır. Burada da transkript talep edilir. Talep edilen bu belgeyi de alabilmek için dilekçe örneği yazmak gereklidir. Yatay geçiş dışında farklı yerlerden de istenebilir. Lafı daha da uzatmadan ilk önce nasıl bir öğrenci işleri dilekçe örneği yazılması gerektiğinden bahsedeceğim. Daha sonra da sayfanın en altına transkript dilekçe örneğini dahil edeceğim.

DİKKAT!  Hollanda Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Transkript dilekçe örneği

Şimdi de bir transkript talep edilirken öğrenci işlerine yazılan dilekçede neler olmasının gerektiğinden bahsedeceğiz.

+Üniversite ve yüksek okul müdürlüğüne : Dilekçeler öğrenim gördüğünüz okullara direkt olarak yazılır. Meslek yüksek okulu ise fakülte isminden sonra mutlaka öğrenim görülen yüksek okulun ismine hitaben devam edilir

+Bölüm ismi : Talep yazısını yazarken mutlaka içerisinde hangi bölümde öğrenim gördüğünüz veya mezun olduğunuz yazılı olmalıdır.

+Nüfus cüzdanı fotokopisi : Transkript isteme dilekçe örneği ile birlikte mutlaka nüfus cüzdanı fotokopisi de ek olarak hazırlanmalıdır.

+Tarih , imza ve kişisel bilgiler : Yazıldığı tarih , ıslak imza ve gerektiğinde sizlerle iletişime geçilebilmesi için adres, telefon, mail adresi gibi bilgiler yazılı bulunmalıdır.

DİKKAT!  Staj başvuru dilekçesi örneği

Bazı üniversitede yer alan öğrenci işleri talep doğrultusunda kişilerin kendi ev adreslerine de gönderebilir. Bu nedenle yazmış olduğunuz yazıyı henüz göndermeden yada teslim etmeden önce mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

Mezun olduğunuzda yada yatay geçiş yapmak istemeniz gibi bazı durumlarda öğrenci işleri transkript dilekçe örneği ihtiyacınız olduğunda tüm detaylar burada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.