DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / OGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

OGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

Ekim 11, 2021 0 1.310

OGS, kartları PTT ve anlaşmalı bankalar tarafından verilmektedir. Sürücülerin otoyollardan kesintisiz geçiş yapmasına imkân sağlayan bu sistem otomatik olarak para tahsili ile çalışır. Eğer OGS’niz yoksa bu durumda geçişiniz kaçak sayılacağından dolayı para cezasıyla karşı karşıya kalırsınız.

Sistem ulaşımda konforu artırırken beraberinde daha hızlı seyehat edilmesine de imkan sağlamıştır. OGS sisteminde araca yaptırılmış etiket ile birlikte bakiye düşmesi sağlanmış olur. bunun dışında aracın plakasının tanımlanmış olması ise otomatik geçişlerde plaka üzerinden ücretin düşmesine imkan sağlanır.

Eğer geçişler esnasında aracınızın plakası net olarak okunamazsa bunun yaptırımları vardır. Ancak bazı durumlarda sistemin kendisinden kaynaklı olarak da hatalı plaka okuması yapılmaktadır. Dolayısıyla hatalı bir şekilde okunmuş olan plaka sürücünün haksız yere para cezası ödemesine de neden olacaktır.

OGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği
OGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

OGS Cezasına İtiraz Nasıl Ve Nereye Yapılır?

OGS cezası kesilmiş olan bir sürücü bu cezayı 15 gün içerisinde ödemesi durumunda indirimli olarak ödemesini gerçekleştirir. Bunun içinde bilinen bir cezanın süre dolmadan ödenmesi faydalı olacaktır. 15 gün içerisinde itiraz ve ödeme yapılmazsa bu durumda ceza itirazı haklı da olsa indirim imkanından yararlanılması söz konusu olmayacaktır.

DİKKAT!  Tayin Dilekçesi Örneği

OGS Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

Sürücüler kendilerine kesilen haksız ceza konusunda itirazda bulunabilir. bunun için ilk olarak yapılması gereken OGS Cezasına İtiraz Dilekçesi doldurmak olmalıdır. Dilekçe doldurulduktan sonra başvuru Karayolları Genel Müdürlüğü’ne yapılabilir.

Sürücüler gerekli görmeleri halinde itirazlarını telefonla da gerçekleştirebilmektedir. Bunun için 0 850 460 60 60 numaralı hattı ya da 0212 263 42 23 numarasını araması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir