DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Okul Dilekçe Örneği / Okul müdürlüğüne dilekçe örneği

Okul müdürlüğüne dilekçe örneği

Aralık 24, 2019 3 29.682

Mehmet GÜNEY
“Hocam Merhaba,
3. Sınıfa giden Hayriye adında bir kızım var. Sürekli okuldan aidat konusunda baskı yapıyorlar. Öğretmeni ile görüştüm ve bana bununla ilgili yazı yazmamı söyledi. Ancak ben ilkokul mezunuyum ve nasıl yazılacağı hakkında hiç bir bilgim yok. En azından bana bir dilekçe örneği gönderebilir misiniz?

Mehmet Bey;
En azından bilgi sahibi olmanız için; okul müdürlüğüne yazarken nelere dikkat edilir, okul müdürlüğüne dilekçe nasıl yazılır ve okul müdürlüğüne yazılan belgelerin öneminden bahsedeceğim.

Okul müdürlüğüne neden dilekçe verilir?

Anayasaya göre, kişiden alınan dilekçelerin mutlaka işleme konulması gerekmektedir. Konulmadığı takdirde kişiye bununla ilgili mutlaka dönüş yapılmalıdır. Bu nedenle istida çok önemlidir.

DİKKAT!  KYK Borcu Erteleme Dilekçesi

Okul müdürlüğüne hangi halleder dilekçe verilir?
Memnun olunmayan bir öğretmen hakkında şikayet, maddi durum yetersizliğinde aidat ödeyememe, devamsızlık nedeniyle veli onayı gibi konularda okullara yazı verilmelidir.

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Yazarken Nelere Dikkat
edilmelidir?

Okul müdürlüğü resmi bir kurum olduğu için dilekçelerde kesinlikle hata yapmamanız gerekmektedir. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken önemli konularıu maddeler halinde yazıyoruz.

DİKKAT!  Fazla Ders Almak İçin Dilekçe Örneği

İlkokul müdürlüğüne aidat red dilekçesi

Herkesin başına gelebilir. Maddi durumunuz zaman içerisinde kötüye de gidebilir. Her zaman böyle bir dilekçenin elinizin altında bulunması yararınıza olacaktır.

Maddi durumunuz yeterli değilse aşağıdaki gibi örnek bir dilekçeyi okulunuza teslim edebilirsiniz.

İlkokul müdürlüğüne aidat dilekçesi
İlkokul müdürlüğüne aidat dilekçesi

Bunlar işinizi görmediyse okul dilekçe örneği ve devamsızlık dilekçesi örneği yazılarını da incelemenizi öneririz.

 Lise Devamsızlık Dilekçesi

Özellikle üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin devamsızlık ile başı dertte. Tabii bunu suistimal eden öğrenciler de mevcut. Bu gibi konuların önüne geçebilmek için okullar, velilerden alınan dilekçeler ile öğrencilerin devamsızlık sürelerini silebiliyor. Bunun için aşağıdaki gibi bir yazı kullanabilirsiniz.

Lise devamsızlık dilekçesi
Lise devamsızlık dilekçesi

Örnek olması açısından iki tane paylaşım yaptık. İhtiyaçlar doğrultusunda bu sayfa üzerinden paylaşımlarımız devam edecektir

Okul müdürlüğüne yazılan dilekçe örneği her zaman, herkesin ihtiyacı olabilir. Bu sayfa üzerinden örneklere bakabilirsiniz

( 3 ) Değerlendirme
  1. Bir öğretmen ile ilgili şikayette bulunmak istiyorum. Ancak burada şikayetle ilgili herhangi bir şey yok. İçeriği şikayet olan okul dilekçe örneği de eklemeniz mümkün müdür acaba? Oğluma öğretmeni tokat atmış böyle bir hakkı nasıl olabilir? Küçücük bir çocuğa nasıl vurabilir? Milli eğitim bakanlığına yazmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir