DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Excel Tabloları / Otel cost raporu örneği excel

Otel cost raporu örneği excel

Mart 9, 2020 0 11.241

Yasemin ERGENE :
Merhabalar; yaklaşık 1 yıl kadar önce ailemiz ile birlikte, küçük, minik bir butik otel açtık. İşlerimiz gayet güzel gidiyor. Ancak bazı maliyetlerimizi excel üzerinde raporlamak istiyoruz. Bununla ilgili internette çok sayıda araştırma yaptım. İsteğim doğrultusunda kolayca kullanabileceğim ve ücretsiz olan bir program ne yazık ki bulamadım. Hangi siteye girersem; ya farklı programlarda hazırlanmış olanı buldum yada ücret ödeyerek indirmeme izin verenleri. Son olarak size yazmaya karar verdim. Acaba otel cost raporu örneği excel formatında bulabilir miyiz?

Sayın Yasemin ERGENE ;
Siz yazdıktan sonra bende bir çok web sitesinde araştırmalar yaptım. Ancak dediğiniz gibi hep ücretli yazılımlar yada saçma sapan siteler karşımıza çıkıyor. Daha sonra yabancı kaynakları araştırmaya karar verdim. Güzelce hazırlanmış excel formatlı bir otel cost raporu örneği keşfettim. Ancak bu tabloyu ya ingilizce kullanmak gerekecek yada Türkçeye çevirmen gerekecek. Ne yazık ki bunu çevirecek vaktim yok. Dilersen bu sayfanın en altından rahatça indirebilirsin. Tabloda yer alan ürün maliyetlerini de basit bir şekilde güncelleyebilirsin.

DİKKAT!  Personel izin takip programı excel ücretsiz indir

COST CONTROL NEDİR?

Otel ve restaurant gibi işletmelerde, para gelir ve giderlerinin her adımında kolayca takip etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Cost control sayesinde yapılan hataların kimden kaynaklandığını ve neden dolayı gerçekleştiğini kolayca tespit edebilirsiniz. Bu program kullanılması sayesinde bir çok konuda maliyetler düşürülebilir ve bir çok konuda da ilgili yöneticilerin anında haberleri olur. Kısa gelir ve giderlerin her adımında kolayca takip etmeye yarayan bir tablo olduğunu söyleyebiliriz.

İngilizce olarak hazırlanmış otel cost raporu örneği excel’i aşağıdan indirebilirsiniz. Aslında İngilizce bilenler için çok faydalı bir tablo olacağını düşünüyorum. Üstelik kolayca anlaşılabilmesi için her maddenin yanlarına ilgili açıklamalar yazılmış. Zaten otel ve restaurant gibi işletmelerde çalışan bir çok kişi gayet akıcı ve güzel İngilizce konuşmaktadır. Yani bu şekilde de kullanmak bir çok kişi için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

DİKKAT!  Gayrimenkul ekspertiz raporu örneği excel

Otel cost raporu örneği excel tablosu eğer aradığınız gibi bir formatta değil ise http://dilekcehocasi.com/k/excel-tablolari linkinde bulunan diğer tablolarımızı da inceleyebilirsiniz.

Yiyecek içecek ve otellerde kullanabileceğiniz bir cost raporu örneğini bu sayfamızda bulabilirsiniz. Üstelik bir çok paylaşılan sitenin aksine bizde ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir