DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Okul Tutanak Örnekleri / Özel eğitim zümre toplantı tutanağı

Özel eğitim zümre toplantı tutanağı

Mart 13, 2020 0 4.045

Zeynep GÜLER :
Hocam Merhaba,
Milli eğitim bakanlığına bağlı bir okulda rehberlik öğretmeni olarak çalışmaktayım. Okulumuzda bulunan özel eğitim sınıfı hakkında zümre toplantısı yapmayı planlıyoruz. Burada öğrenim gören öğrencilerimizin motivasyonlarını ve öğrenimlerini nasıl daha üst seviyeye çıkaracağımızı tartışacağız. Ancak daha önce böyle bir toplantı yapmamıştık. Sizden ricam bana özel eğitim okul zümre başkanları toplantı tutanağı örneği gönderebilir misiniz? Biz de bu sayede sizinkini örnek alarak neler konuşabileceğimiz hakkında fikirler edinebiliriz.

Sayın Zeynep GÜLER ;
Özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrencilerin moral ve motivasyonları çok önemlidir. Şimdi ben de zaten sizlere ilk önce ne tür maddeleri konuşabileceğinizi yazacağım. Siz de bunlara göre kendinize göre başlıklar hazırlayabilirsiniz. Sayfanın en altından özel eğitim zümre toplantı tutanağını indirebilirsiniz.

DİKKAT!  Fen bilimleri zümre toplantı tutanağı

Okul zümre başkanları toplantı tutanağı

Aşağıda toplantılarda tartışabileceğiniz bazı gündem maddeleri bulunmaktadır. Dilerseniz sizde kendi toplantınızın gidişatına göre değerlendirebilirsiniz.

+Önceki yıl değerlendirmesi : Her zaman bir önceki yılı değerlendirmek çok mantıklıdır. O yıl içerisinde yapılan çalışmalardan ne kadar verim alındığı ve bu çalışmalara devam edilip edilmeyeceği özel eğitim zümre toplantısında görüşülebilir.

+Okutulacak dersler : O yıl içerisinde özel eğitim sınıfı öğrencilerinin hangi dersleri okutulmasının daha faydalı olacağı görüşülmelidir.

+Sınıf içerisinde bulunan öğrencilerin durumları değerlendirilip, o ders içerisinde kullanılacak araç ve gereçlerin uygunluğu tartışılmalıdır.

+Özel eğitim sınıfında bulunan bazı davranış bozukluğu gösteren ve problemleri olan öğrencilerin durumlarının görüşülmesi mutlaka tartışılmalıdır. Sınıf içerisinde bozulan huzur ve güvenin nasıl sağlanacağı konuşulmalıdır.

DİKKAT!  Matematik zümre toplantı tutanağı

+Beslenme saati : Bu sınıfta okuyan öğrencilerin hangi saat aralığında yemek molasına çıkmalarının daha mantıklı olacağı konuşup karara varılmalıdır.

+Özel eğitim sınıfında bulunan tüm öğrencileri tek tek ele alıp son durumlarının değerlendirilmesi çok önemlidir. Hem sınıfa hem de kişiye özgü değerlendirmeler yapmak gereklidir.

+Özel eğitim öğrencilerinin velileri ile öğretmenler arasındaki birlik çok önemlidir. Her durumda beraber hareket edilmeli ve her konuda iletişim halinde olunmalıdır. Veli ve öğretmenler en ufak bir durumda birbirlerine haberdar etmelidirler. Bu sayede her koşulda en kısa sürede önemler alınır.

Bir özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrencilerin durumlarını değerlendirmek için Özel eğitim okul zümre başkanları toplantı tutanağı örneği bu sayfada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir