DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Özel Kurumlara Burs İçin Dilekçe Örneği

Özel Kurumlara Burs İçin Dilekçe Örneği

Aralık 15, 2021 0 2.961

Öğrenciler için okurken burs almak çok önemlidir. Çünkü bir öğrencinin eğitim hayatı içerisinde en çok şikayet ettiği şey parasız kalmaktır. Her ne kadar aile durumunuz iyi olsa da parasız kalma olasılığınız yüksek olsa da bazı ailelerin dar gelirli olması ister istemez öğrencilerin ayın büyük bir bölümünü de parasız geçirmesine imkan sağlamıştır.

Çoğu öğrenci eğitim hayatı içerisinde birçok şeye para harcamak zorunda kalıyor. Bunun içinde okumak herkes için meziyetli bir durum demek yerinde olacaktır. Aileler ve öğrenciler eğitimlerinin daha iyi olabilmesi ve istediği materyalleri daha rahat alabilmesi için burs almaya ihtiyaç duyarlar. Burs resmi kurumlar tarafından verilebileceği gibi bazı durumda özel kurumlar tarafından da verilebilir. Ancak burs alabilmek içinde mutlaka bur istem dilekçesinin verilmesi gerekir. Almak istediğiniz burs için dilekçe vermediğiniz zaman hiç kimse sizin paraya ihtiyacınız olabileceğini düşünmediğinden dolayı size burs vermeyecektir.

DİKKAT!  696 Sayılı KHK ile Kadroya Geçen İşçiler İçin Dayanışma Aidatı Dilekçe Örneği

Burs almış olmak hiçbir öğrenci için sorun olacak bir şey değildir. yani burs aslında her öğrencinin talep edebileceği bir miktardır. Çünkü burs insanların birbirlerine öylesine vermiş oldukları bir para değildir. Bursların bazı dönem karşılıkları olduğu gibi karşılıksız verilen burslarda durumu iyi olan kişiler öğrencilere ve ailelerine bu süreçte yardım etmek istediklerinden dolayı verilir.  

Okurken maddi konularda sizde sıkıntı içerisine giriyorsanız burs talebinde bulunmak için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır.  

Özel Kurumlara Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her kurum burs vereceği zaman bunu resmi internet sitelerinden, sosyal medya araçlarından duyuru olarak yaparlar. Ancak bazı durumda öğrenciler özel olarak burs başvurusunda da bulunabilirler. Yani kurum bunu herkese duyuru şeklinde belirteceği gibi daha az kişiye de verebilir. Başvuru yapacağınız kurumun buradaki gelir düzeyi de çok önemlidir.

DİKKAT!  Aile İçi Şiddetten Korunma Dilekçesi Örneği

Aşağıda linkini bırakacağımız dilekçe örneğin şahsi olarak burs başvurusunda bulunmak isteyenlerin hazırlayarak teslim edecekleri bir konuyu kapsamaktadır.

Not: Özel kurum harici KYK burs başvurusu da yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir dilekçe yazmanıza gerek yok. KYK burs başvurusunu takip etmeli ve internet üzerinden başvuru yapmalısınız.

Özel Kurumlara Burs Dilekçesi Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özel bir kuruma burs için başvuruda bulunmak istediğinizde mutlaka ilgili konuyu açık bir şekilde yazmanız gerekiyor. Bunu da ne kadar düzenli ve sistematik bir şekilde yapabilirseniz karşılığı o kadar iyi olur. Çünkü kurumlar burs verirken öğrencinin eğitim hayatını da ön planda tutacaklardır. Uygunsuz miktar ya da uygunsuz bir şekilde yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir