DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Excel Tabloları / Performans değerlendirme formu excel

Performans değerlendirme formu excel

Şubat 11, 2020 0 8.233

Gülendam KESİM :
Merhabalar, çelik ve malzeme sektöründe hizmet veren bir fabrikanın insan kaynakları pozisyonunda işe başladım. Bu süreç içerisinde fabrika içerisinde çalışan tüm personellerin oryantasyon değerlendirme süreçleri olacaktır. Özellikle yeni işe aldığımız işçilerin kontrollerini dikkatle yapacağım. Bununla birlikte bana işçiler için hazırlanmış performans değerlendirme formu excel formatında gerekli, bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba Gülendam KESİM ;
Özellikle personellerin 2 ay gibi bir deneme süreci olduğundan bu dönemin bitişine doğru mutlaka bunun gibi formlar hazırlanmalıdır. Bu süreçten başarılı olamayanlar ile deneme süresi dolmadan yollar ayrılmalıdır. Aksi takdirde bu durumlar diğer işçiler için örnek olabilir ve daha büyük bir dalgaya neden olabilirler. Sayfanın en alt bölümüne kolayca indirebilmeniz için personel performans değerlendirme formu excel formatında ekliyorum.

Şimdi de sıkça sorulan bazı soruları sizler için değerlendirelim.

Performans değerlendirme formu ne için kullanılır?
Belirli bir süre içerisinde işçinin ne kadar verimli ve düzgün çalıştığını ölçmek amacıyla kullanılır. Bazen düzenli olarak yapılır. Bazen de sadece işçinin işe başladığı belirli süre içerisinde işi ne kadar iyi yaptığı ve ne kadar kurallara uyduğunu ölçmek için de yapılır. Özellikle kurumsal firmaların neredeyse tamamı 2 aylık deneme süreci içerisinde kendilerine neler kattığını öğrenmek için bu durumu mutlaka gerçekleştirir.

DİKKAT!  Haftalık faaliyet raporu örneği excel

Performans değerlendirme formu nasıl doldurulur?

İşçi performans değerlendirme formunda yorum ve rakamsal puanlandırma olarak iki ana bölüm bulunmaktadır. Puanlandırma seçeneklerini kendinize göre belirleyebilirsiniz. Örneğin; bazı şirketler iyi yada kötü diye nitelikler verirken, bazıları 5 üzerinden puanlama yaparak bu süreci geçirirler. Yorum bölümlerine de işçi hakkında özel notlar alınabilir.

İşçi hakkında değerlendirmesi yapılabilecek örnek sorular :

DİKKAT!  Personel izin takip programı excel ücretsiz indir

Yukarıda yer alan sorular bu şekilde çoğaltılabilir. Ancak asıl önemli olan sizin kendi işletmeniz hakkında olumlu olabilecek nitelikte sorular sormaktır. Örneğin; sanayi alanında üretim yapan bir fabrikada iseniz , işçinin ne kadar üretim yaptığı kişisel bakımından çok daha önemlidir.

İşçilerin verimliliğini ölçmek amacıyla kullanılan soru ve performans değerlendirme formu excel ile hazırlanmış örneğini sayfamızdan kolayca indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir