DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / Profesyonel apartman yöneticiliği sözleşmesi

Profesyonel apartman yöneticiliği sözleşmesi

Haziran 17, 2020 0 5.107

Çiğdem TEZCAN :
Dilekçe Hocam Merhaba, yapımı yeni tamamlanan bir site içerisinde ikamet ediyorum. Kendi içimizde işlerin daha hızlı yürümesi amacıyla bir site yöneticisi seçmeye karar verdik. Ancak seçilen bu yöneticinin bu hakkını suistimal etmemesi için bir apartman yönetici sözleşmesi imzalatmak istiyoruz. Bu şekilde imzalatabileceğimiz bir dokuman yada benzer bir belge var ise paylaşabilir misiniz?

Sayın Çiğdem TEZCAN ;
Öncelikle sözleşme konusunu iyi düşünmüşsünüz. Ancak kendisi ile sözleşme yapacağınız bir apartman yöneticisine belirli bir tutar ödeme yapmanız gerekebilir. Benim paylaşacağım apartman yöneticisi sözleşme örneğinde de tutar yazılacak boşluklar bulunmaktadır. Word formatında hazırlandığı için dilediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz.

Apartman Yöneticisinin Sorumlulukları

Site halkı tarafından seçilen bir yöneticinin sakinlere karşı bir çok sorumluluğu bulunmaktadır. Bunlar apartman yöneticisi sözleşmesine de dahil edilebilir.

DİKKAT!  Pasaport harcı iade dilekçesi örneği

+Site sakinleri tarafından alınan kararların uygulanması

+Site veya apartmanın yanlış kullanımının önlenmesi, bakım , onarımların tespiti ve gerekli önlemlerin alınması

+Site ve apartmanların sigorta işlemlerinin gerçekleştirilmesi

+Tüm siteyi ilgilendiren tebligat ve özel evrakların kabul edilmesi

+Site sakinlerinin toplantıya çağrılması

+Site ile ilgili borçlarını ödemeyen sakinlerin takibi ve gerektiğinde dava,icra takibi durumları ile ilgilenmesi

+Tüm siteyi ilgilendiren bir hakkın kaybına mahal vermemek için gerekli yükümlülükleri yerine getirmek

+Site içerisinde oluşacak kötü görüntü veya seslerin kat malikleri uyararak giderilmesi.

+Toplanan tüm paraların ilgili ödenmesi gereken yerlere ödenmesi ve doğacak borçların tamamının düzenli olarak takibinin yapılması

Yukarıda yazılan maddeleri mutlaka apartman yönetimi sözleşmesine dahil etmek gerekir. Yerine getirmemesi halinde de gerekli önlemi tüm sakinler olarak beraber alabilirler.

DİKKAT!  Belirsiz süreli iş sözleşmesi doldurulmuş örneği

Apartman yöneticisi yapacağı harcamaların kanıtlarını sakinlere mutlaka sunmalıdır. Kaydi olmadan gizli yapılan ödemeler kesinlikle olmamalıdır. Her zaman şeffaf bir yönetim anlayışı bulunmalıdır.

Yukarıda bulunan tüm maddeler aşağıda yer alan word formatındaki sözleşmede de yer almaktadır. Dilediğiniz gibi boşlukları da doldurarak apartman yöneticisi ile sözleşme imzalayabilirsiniz. Sözleşme için yaşayan kat malikleri adına da seçilen bir vekil mutlaka imza atmalıdır. Diğer tarafada yönetici olarak seçilen kişi imza atacaktır.

Site ve apartmanlar içerisinde oy birliği ile seçilmiş olan yönetici için kullanılmak üzere hazırlanmış apartman yöneticiliği sözleşmesi örneğini buradan indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir