DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Okul Dilekçe Örneği / Proje seçim dilekçesi

Proje seçim dilekçesi

Nisan 4, 2020 0 13.888

Salih ERSİN ;
Öğretmenim Merhaba, ben lise 1.sınıf öğrencisiyim. Okulumdaki sınıf öğretmenimin bana vermiş olduğu proje seçim dilekçesi örneğini kaybettim. Hangi derslerden ödev almak istediğimi tercih şeklinde yazmak istiyorum. Ancak nasıl bir şey yazacağımı da bilmiyorum. Eğer sizde mevcut ise microsoft office de word formatında hazırlanmış proje seçim dilekçesi paylaşabilir misiniz? Bu sayede okuldaki sınıf öğretmenime gönderebilirim. Şimdi tekrar istersem, kaybettiğim için bana kızabilir 🙂

Sayın Salih ERSİN ;
Öncelikle web sitemize hoş geldin, ihtiyacın doğrultusundaki yazıyı sayfanın en altına dahil ediyoruz. Direkt oradan indirip okuluna teslim edebilirsin. İlk önce bu dilekçe örneğini doldururken nelere dikkat etmen gerektiğinden bahsedeceğim. Daha sonrada yazıyı paylaşacağım. Sana okul hayatında şimdiden başarılar dilerim.

DİKKAT!  Profesyonel apartman yöneticiliği sözleşmesi

Proje seçim dilekçesi doldururken nelere dikkat edilmelidir?

*Tercih sırası ve sayısı : Bir proje ödevi seçimi yaparken öğretmenler genelde sizlere 5 seçenek sunarlar. 5 seçenekli yazdırmalarının sebebi de herkesin aynı dersten ödev almamasıdır. Sadece tek tercih talep edildiği takdirde herkes kendine göre kolay bir dersi yazacaktır. Bu nedenle yapılan tercihlerde 1.tercihin çok kişi tarafından yazılması halinde 2. ders tercihi değerlendirilir. Ders tercihlerinizi de yukarıdan aşağıya en çok istediğinizden en az istediğinize göre sıralamalısınız.

*Okul ismi : Öğrenim görmekte olduğunuz okulun ismi proje seçim dilekçe örneğinin mutlaka orta üst bölümünde yer almalıdır. Lise ve ilkokul diye öğrenim görülen kademeye göre belirtilmelidir.

*Tarih : Hangi tarihte öğretmeninize dilekçeyi teslim ettiğiniz önemli olabilir. Çünkü bazen geciken yazılarda ders tercihi yaparken öğrenciler dezavantajlı olabiliyor. Bu nedenle mutlaka zamanında teslim edilip, tarih de yazılmalıdır.

DİKKAT!  Personel izin takip programı excel ücretsiz indir

*İmza : Mutlaka sadece dilekçeyi yazan kişi evrağı imzalamalıdır. Belge üzerinde siyah yada mavi renk kalemle ıslak imza kullanılmalıdır.

*İsim, sınıf ve öğrenci no : Bazen aynı öğretmen bir çok sınıftan bu şekilde yazı alabilir. Bu nedenle hangi sınıfta öğrenim gördüğünüz , isminiz ve okul kayıtlarındaki öğrenci numaranız çok önemlidir.

Yukarıda yazdığımız maddelere uygun bir şekilde proje dilekçesi ihtiyacınız var ise aşağıdaki linkten direkt word formatında indirebilirsiniz. Proje ödevleri hakkında sorunuz olusra yorumlar bölümünden bize yazabilirsiniz.

Okullardaki öğrencilere bazı dönemlerde yıllık ödev gibi belirli süreli ödevler verilir. Bunların hangi dersten olacağı da proje seçim dilekçesi ile belirlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir