DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / PTT Talep ve Şikayet Dilekçesi Örneği

PTT Talep ve Şikayet Dilekçesi Örneği

Kasım 4, 2021 0 2.162

PTT, günümüzde aktif olarak birçok alanda hizmet veren kurumlar arasında yer alıyor. Türkiye’nin birçok şehrinde ve ilçesinde çalışanı bulunan PTT hızlı teslimat ilkesiyle hareket etmektedir.

PTT her ne kadar kamu kuruluşu olsa ve gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor olsa da yine de özel şirketlere göre biraz daha yavaş hareket ettiğinden dolayı ikinci planda tutuluyor. PTT ile yapılan işlemlerin tercih edilmesinin en önemli nedeni her yerde şubesinin olması ve özel şirketlere göre daha uygun fiyatla hizmet veriyor olmasıdır.

Tüketiciler ise her ne kadar uygun fiyatla hizmet alıyor olsalarda en çok PTT’nin yavaş hareket etmesinden şikâyetçilerdir. Bunun içinde sıkıntı çekilen her konuda PTT ile ilgili şikâyetlerini kolayca dile getirebilirler.

DİKKAT!  Dilekçe hakkında bilmeniz gerekenler

Bir şikâyetin özellikle kamu kurumunda gerçek olarak kabul edilebilmesinin yolu yazılı olarak dilekçe ile başvuru yapılmasıdır. Yani yazılı bir bilgi olmadan işlerin kesinlik ve netlik kazanması ve hızlı ilerlemesi maalesef ki mümkün değil.

Bizde bu makalemizde PTT şikayet dilekçesi hakkında size bilgi verelim istedik

PTT İle İlgili Sorunlarda Nereye Başvurulur?

PTT şubesiyle ilgili yapılacak şikâyette öncelikli olarak şube müdürüyle görüşmek vardır. Eğer şube müdüründen gerekli olan bilgiyi alamazsanız bu durumda başmüdürlüğe bildirimde bulunulması gerekiyor. Şikâyetinizi ister dilekçenizle yazılı isterseniz de telefonla doğrudan yapabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde başmüdürlük yoksa bu durumda dilekçeyi teslim edemeyeceğiniz için telefonla görüşmek daha mantıklı olacaktır.

PTT müşteri memnuniyetine önem veren devlet kurumları arasında yer almaktadır. Her ne kadar kaliteli hizmet ve memnuniyet odaklı hareket ediyor olsa da bazı şube çalışanların bu düşünceye sahip olmadığı da bilinir. Bunun içinde şikayet mercisinin işletilmesi önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir