DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / Sanayi sicil belgesi dilekçe örneği

Sanayi sicil belgesi dilekçe örneği

Ocak 13, 2020 0 11.297

Ufuk YIKILMAZ :
Merhabalar, iş yerimiz için sanayi sicil belgesi vize yenileme işlemi yapılması gerekiyor. Bunun için aranan şartlarda dilekçe örneği de yazılmış. Bir de farklı bir işletme de açmayı düşünüyoruz. Yani kısaca hem sanayi sicil belgesi vize yenileme dilekçe örneği hemde başvuru için olanı paylaşabilir misiniz?

Sayın Ufuk YIKILMAZ ;
Öncelikle başvuru ve vize yenileme işlemleri için farklı belgeler de isteniyor. Soranlar için başlık altında onları da yazdıktan sonra istediğinizi gibi bir sanayi sicil belgesi dilekçe örneği paylaşacağım.

Yıllık İşletme Cetveli

Sanayi sicil belgesi vize işlemleri sırasında mutlaka istenen belgelerin başında yıllık işletme cetveli gelmektedir. Yıllık işletme cetveli, sanayi sicil bilgi sistemi üzerinden işletme hakkında veri girişi yapılan platformdur. Bu sisteme her yıl nisan ayının sonuna kadar muhakkak giriş yapılmalıdır.

Türkiye’de var olan işletmeler hakkında doğru bilgilerin edinilmesi adına online olarak veri girişi yapılan yıllık işletme cetveline yalan yanlış bilgiler girilmemelidir. Yıllık olarak veri girişi yapılan bu sistemde ürün kodu çok önemlidir. Hatalı girilmemeye dikkat edilmelidir.

DİKKAT!  İşkur sözleşme bitmeden işten ayrılmak

Sanayi sicil beyannamesi

Diğer bir istenen belge ise sanayi sicil beyannamesidir. Bu belge üzerinde şirketin bazı bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin de bazıları aşağıdaki gibidir.

Örnek olması açısından yazılmıştır. Bunlar dışında sizden istenen çok sayıda bilgi bulunmaktadır.

Sanayi odası kapasite raporu

Üçüncü sıradaki istenen belgemiz ise kapasite raporudur. Bazı yerlerde ismi işyeri durum belgesi olarak da geçmektedir. Bu belgenin geçerlilik süresine dikkat edilmelidir Sanayi sicil belgesi talebi başvuru sırasında geçerlilik süresi dolmamış olmalıdır. Kapasite raporunun muhakkak aslı yada noter onaylı kopyası verilmelidir.

DİKKAT!  Profesyonel apartman yöneticiliği sözleşmesi

Sanayi odası kapasite raporunda bulunan bilgiler ise; iş yeri sermaye durumu, kategorilere göre çalışan personeller sayısı gibi özel bilgiler içermektedir. Mühendis, teknisyen ve usta gibi detaylı bir şekilde yazılmalıdır.

Bu üç başlık diğerlerine göre daha fazla önem arz ettiği için detaylı anlatmak istedik. Bunların dışında aşağıdaki üç şey daha istenmektedir.

4. Ticaret Sicil Gazetesi
5. İşletmenin bulunduğu konum kiralık ise kira kontratı gereklidir
6. İş yeri içerisinde kullanılan makine ve yardımcı teçhizatlar kiralık ise onlarında kira kontratı getirilmesi gerekir

Aşağıda yer alan linkten hem başvuru örneğini hem de vize yenileme dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir