DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Şikayet Dilekçesi Örneği / Savcılığa suç duyurusu dilekçe örneği

Savcılığa suç duyurusu dilekçe örneği

Aralık 30, 2019 2 3.655

Zeliha MİLLİ :
Hocam bir adam tarafından sürekli sözlü olarak taciz ediliyorum. Kendisini bir şey sanan bu insana kaç kez savcılığa suç duyurusunda bulunurum bak dememe rağmen, halen daha bir değişiklik yok. Bundan sonra sözle değil icraat ile yürüyeceğim. Bana lütfen Savcılık şikayet dilekçesi örneği verebilir misiniz?

Sayın Zeliha MİLLİ ;
Çok geçmiş olsun, ülkemizin ne yazık ki böyle bir yüzü var. Dilekçeyi paylaşıyorum. Bir kaç bilgilendirme de yapacağım. Bu konuda hiç merakın olması gerekli cezayı alacaktır. Bu konunun affı olamaz.

Savcılık şikayet dilekçesi örneği

Çevrenizde sizi rahatsız edenler olursa eğer bu insanları cumhuriyet savcılığına bir dilekçe ile şikayet edebilirsiniz.Bu arada savcılığa suç duyurusundan önce, polis ve jandarmaya da gidebilirsiniz. Ancak bu durum kendinizle alakalı değil, başkası ile ilgili bildiri yapacaksanız bu ihbara girer.

Suç duyurusu bildirgesinde hangi bilgiler yer almalıdır

DİKKAT!  Tedaş zarar tazmini dilekçe örneği

Bu şekilde savcılığa şikayet dilekçe örneği gönderilebilir

savcılık şikayet dilekçesi örneği
savcılık şikayet dilekçesi örneği

Online savcılığa suç duyurusunda bulunma

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte internetten suç duyurusunda bulunmakta yavaş yavaş kolaylaşıyor. E-Devlet’in daha sık kullanılması ile birlikte bazı kurumlara internet üzerinden şikayet yazılabiliyor.

Çok fazla talep geldiği için araştırmalarımızı gerçekleştirdik. Ancak savcılığa internet üzerinden suç duyurusu yapmak ne yazık ki mümkün görünmüyor. Ancak daha önce yapılmış başvuruların yada şikayetlerin takibi internet üzerinden yapılabilir. Çok acil bir durum var ise söylediğimiz gibi en doğru yol polise yada jandarmaya gitmektir.

BİMER hizmetini de kullanabilirsiniz!
Şikayetinizi BİMER üzerinden yaızlı olarak yada ALO 150 hattından iletişime geçerek yapabilirsiniz. Online yapacağınız bildirilerde, elinizde delil vs var ise onları da dahil edebilirsiniz.

Savcılığa suç duyurusu ne zaman sonuçlanır

Yapılan suç duyuruları ilk önce makamda değerlendirilir. Kayda değer olduğu düşünülürse eğer olayı yapan kişinin adres ve telefon bilgileri ile kendisine ulaşılır. Toplanan delil, alınan ifadeler ve tanıklar dinlendikten sonra tüm bilgiler toplanır. Savcılık makamında eğer bir şüphe oluşursa kamu davası açarak devam eder. Eğer böyle bir suçun işlenmediğini düşünürse takipsizlik kararı verir.

DİKKAT!  Belediye şikayet dilekçe örneği

Savcılığa yapılan suç duyuruları 1-2 Ay’a kadar sonuçlanmaktadır. Herkes her şey hakkında şikayette bulunduğu için bir çok dilekçe takipsizlik kararı ile sonuçlanıp, kapanmaktadır. Sizin yaptığınız suç duyurusundaki delil, tanık ve ifadelere göre bile süre değişmektedir.

Dolandırıldım savcılığa suç duyurusu

Şimdi de hangi durumlarda şikayet dilekçesi verebileceğinize bakacağız. Aşağıdaki durumlarda savcılığa suç duyurusunda bulunulabilir.

Eğer size yapılan haksızlık veya farklı bir durum burada değilse, şikayet dilekçesi örneği ile ilgili sayfadan bulabilirsiniz. Aynı zamanda hangi durumlarda nasıl şikayette bulunacağınız da bu sayfada detaylı olarak anlatılmaktadır.

( 2 ) Değerlendirme
  1. Şahıs ile ilgili bildirdiğim şikayet sonucu artık yanıma bile yaklaşamıyor. Psikolojik olarak da benden uzak durmasında gerçekten çok büyük katkı sağladı. Uzun zamandır kendisine savcılığa suç duyurusu dilekçe örneği ile şikayet edeceğimi söylememe rağmen beni rahat bırakmıyordu. Fakat şimdi gerçekten bildirdiğimde, herhalde korkmuş ki kendisini bir hayli geri çekti. Sonunda bu heriften kurtuldum sanırım, çok teşekkür ederim.

  2. Eşim Ganime ÇİFTELİ dearbuys dan 2 adet elbise sipariş ederek ücretini kredi kartıyla peşin olarak ödemiş bildirimde siparişinizin 15-20 gün içerisinde elinde olacaktıribaresi kullanılmış ayrıca 808460782401 nolu takip numarası verilmiş kargo olarakta CNATV035055779376 NUMARA VERİLMİŞTİR.Aradan 1 ay geçmesine rağmen nesiparişten hiç bir haber çıkmamıştır.Bundan dolayı bu firma tarafından dolandırıldığımı umut ediyor ilgililerden yardım talep ediyorum.SAYGILARIMLA. KAZIM ÇİFTELİ 05358410491 MERSİN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.