DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Sgk dilekçe örnekleri / Sgk borcu yoktur dilekçe örneği

Sgk borcu yoktur dilekçe örneği

Mart 2, 2020 0 4.029

Aysun ERYAŞAR :
Hocam Merhaba, tekstil sektöründe hizmet veren bir fabrikanın insan kaynakları departmanında çalışmaktayım. Aslında insan kaynakları müdürünün asistanı olduğumu söyleyebilirim. Yakın zamanda fabrikamız bir ihaleye katılacak ve bu ihaleye katılabilmemiz için sosyal güvenlik kurumundan alınmak şartıyla borcu yoktur yazısı isteniyor. Bir kaç gün içinde işletmemizin bulunduğu ilin sosyal güvenlik kurumuna gidip bu yazıyı almam gerekiyor. Sizden ricam sgk borcu yoktur dilekçe örneği talebi için bir yazı verebilir misiniz?

Aysun ERYAŞAR Merhaba,
Sosyal güvenlik kurumuna giderek kişiler yada şirketler borcu olmadığına dair bir belge alabilir. Hatta bu işlemi mutlaka fabrikanızın bulunduğu ilin vergi dairesine de giderek tekrarlamanızı öneririz. Bu belge hemen hemen günlük hayatın her alanında yapacağınız bir çok sıradan işlemde de istenebilmektedir. Sosyal güvenlik kurumu ile ilgili olan borcu yoktur yazısı hakkında biraz bilgi paylaşıp, daha sonra da sayfanın en alt bölümüne sgk borcu yoktur dilekçe örneğini dahil edeceğiz.

DİKKAT!  Bedelli askerlik erteleme dilekçesi

Gerçek kişilerin daha kolay borcu yoktur yazısı alabilmeleri için başka bir yöntem var mıdır?
Normalde sigortalı olarak çalışma hayatınıza devam ediyorsanız ve sosyal güvenlik kurumu üzerinde size ait bir tescilli dosya var ise sgk ya ait olan e borcu yoktur uygulamasını kullanarak da daha kısa bir sürede işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Sgk borcu yoktur ya da borç durumunu gösterir yazı için dilekçe ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapabilirsiniz. Eğer aktif sigortalı çalışanınız varsa ve SGK’da tescilli dosyanız varsa sgk e borcu yoktur uygulaması aracılığı ile de sgk borç yoktur yazısını alabilirsiniz.

Sgk borcu yoktur dilekçesi yazılırken nelere dikkat edilmelidir?

Gerçek ve tüzel kişilerin Sosyal güvenlik kurumundan talep edebileceği sgk borcu yoktur dilekçe örneğini bu sayfa üzerinden word formatında indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir