DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Sgk dilekçe örnekleri / Sgk emanetteki paranın mahsup dilekçesi

Sgk emanetteki paranın mahsup dilekçesi

Ocak 3, 2020 1 10.130

Işıl YÜCESOY ;
Merhabalar, özel bir şirkette insan kaynakları pozisyonunda çalışmaktayım iş verenim SGK emanetinde bir bakiyemiz olduğunu söyledi. Sgk ile iletişime geçtim otomatik olarak geçeceğini bildirdiler. Ancak bir türlü hesabımıza geçmiyor. Bu konu ile ilgili bir yazı yazmam süreci hızlandırabilirmiş. Bana Sgk emanetteki paranın mahsup dilekçesi örneği gönderebilir misiniz?

Merhabalar Işıl YÜCESOY ;
Evet, doğru duymuşsun. Dilekçeyi ileterek işlem numarası alabilirsin. Bu sayede daha hızlı para iadesi alabilirsin. Mahsup dilekçesini word olarak sayfanın en altında bulabilirsin.

Sgk emanetteki paranın mahsup dilekçesi
Sgk emanetteki paranın mahsup dilekçesi

Mahsup Ne Demek

Hayatımızda üç farklı kullanım şekli bulunmaktadır. Mahsup yapmak, mahsup edilmek ve mahsup etmek şeklindedir.Sırasıyla hangi kullanımındaki anlamı nedir, inceleyeceğiz.

DİKKAT!  Sgk prim geri alma dilekçe örneği

Ülkemizde genelde firmalar arasında yada devlet kurumları arasında yapılmaktadır. Muhasebesel işlemlerdir.

Mosip Ne demek

Uzun açılmış hali; muhasebe otomasyon sistemi projesi olarak adlandırılmaktadır. Aslında sadece uzun halinin baş harfleri ile adlandırıldığını söyleyebiliriz.

Mosip Sosyal Güvenlik Kurumu ile şirketler arasında gerçekleşen; tahsilat, tahakkuk ve ödeme gibi işlemlerde her zaman kullanabileceğiniz bir muhasabe sistemidir. Özel bir şirketin insan kaynakları yada muhasebe departmanında çalışan personelin mutlaka detaylı olarak bilmesi gereken bir yazılımdır.

Sgk emanetteki tahsilatlar

Bazı sebeplerden dolayı e bildirge’de SGK emanetinde bulunan alacak tutarları görebilirsiniz. Bunun bir çok farklı nedeni olabilir. Genellikle SGK’ya ödemeniz gerekenden daha yüksek miktarda rakamlar yatırılmasından kaynaklanıyor. Bazı teşviklerden de yararlanmış olabilirsinz. Bunların tamamı SGK sisteminde beklemektedir.

DİKKAT!  Sgk görünmeyen gün dilekçe örneği

Emanetteki paranın mahsup edilmesi; bazen otomatik olarak sistem tarafından yapılırken, bazen de bir dilekçe ile kurum içerisinden manuel olarak yapılmaktadır.

Genellikle Türkiye genelinde hizmet veren firmaların her bölgede bağlı olduğu SGK’lar olduğundan dolayı farkında olmadan birikebiliyor. Bunlar da iş verenlerin hiç sevmediği şeyler. Bu konularla ilgili sürekli departmanlar sıkıştırılıyor. İş verenler, bu nedenle otomatik olarak iade edilecek olsa dahi bir dilekçe örneği ile daha hızlı yapıldığından, çalışanları bölge SGK’lara yönlendirerek gerekli işlemleri manuel olarak yaptırıyorlar.

SGK, Vergi daireleri, İşkur gibi devlet dairelerinde kullanabileceğiniz ihtiyacınız olan tüm dilekçeleri iş kanunu kategorisinde bulabilirsiniz.

Sgk emanetteki paranın mahsup dilekçesi örneği word formatında sizlerle. Sgk'ya dilekçe yazarken nelere dikkat edilmeli, formatlarda ne yapılmalı anlatıyoruz

( 1 ) Değerlendirme
  1. Patronum konu ile ilgili sürekli baskı yaptığından yine iletişime geçtim. Halen daha otomatik ödenebileceğini söylüyorlar. Bende bulunduğum ildeki bölge sgk müdürlüğüne giderek sorunu hallettim. Yanlarına gidip konuşunca süreç bir anda çok hızlı ilerledi. Sadece sgk emanetteki paranın mahsup dilekçesi örneği elden vererek işlemimi çok hızlı bir şekilde hallettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.