DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Sgk dilekçe örnekleri / Sgk görünmeyen gün dilekçe örneği

Sgk görünmeyen gün dilekçe örneği

Şubat 27, 2020 0 7.096

Kerim ÇALKAMA :
Merhabalar, mahallemizde yer alan bir kuaför dükkanında işçi olarak çalışmaktayım. Yakın zamanda e devlet hesabımdan hizmet dökümü aracılığı ile gün sayımı kontrol ettiğimde bazı zamanlar sigorta günlerimin eksik yatırılmış olduğunu fark ettim. Bununla ilgili yapmam gereken işlem sırası nedir? Sonuçta bana herhangi bir bilgi verilmeden eksik günler yatırılmış. Ben bu durum ile ilgili direkt olarak yasal yollara başvurmak istiyorum. Gerektiği takdirde bulunduğum iş yerinden de ayrılabilirim. Sosyal güvenlik ilk müdürlüğüne yazabileceğim sgk görünmeyen gün dilekçe örneği var ise paylaşabilir misiniz?

Sayın Kerim ÇALKAMA ;
Böyle bir durumun tespitini gerçekleştirdiğinizde direkt olarak sosyal güvenlik kurumuna müracaat edebilirsiniz. Sonuç olarak böyle bir durumda kesinlikle her türlü haklısınız. Bir işçi çalıştırılıp sgk günleri ödenmediyse eğer mutlaka bir yaptırımla karşılaşacaktır. Şimdi ilk olarak konu ile ilgili bir kaç bilgi vereceğim ve daha sonra sayfanın en alt bölümüne sgk görünmeyen gün dilekçe örneğini ekleyeceğim, bilgin olsun.

DİKKAT!  Görev iş tanımı formu örneği

İş veren sigortamı düşükten gösterdiği takdirde de şikayet edebilir miyim?
Elbette, aldığınız maaşa göre sgk’ya bildirilen ücret daha düşük ise çalışmakta olduğunuz işletmeyi şikayet etme hakkınız bulunmaktadır. Böyle bir durumun tespiti halinde iş verene çeşitli yaptırımlar uygulanabilir.

Sgk görünmeyen gün dilekçe örneği yazarken nelere dikkat edilmelidir?

Yukarıda yazdığımız bilgilere dikkat ettiğiniz halde problemler yaşamazsınız. Bunun dışında sgk dilekçe örnekleri sayfasından sosyal güvenlik kurumu hakkında farklı yazıları bulabilirsiinz.

DİKKAT!  Doğum yardımı başvuru dilekçesi

Özel sektör çalışılan kurumlarda, hangi sebepten dolayı ve hangi kurallar dikkate alınarak sgk görünmeyen gün dilekçe örneği yazılışı hakkında bilgi veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.