DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Şikayet Dilekçesi Örneği / Siber suçlar şikayet dilekçesi

Siber suçlar şikayet dilekçesi

Eylül 2, 2020 0 7.692

Betül BİLGİN :
Merhabalar;
Bir süre önce bir sosyal platform üzerinden bazı şahıslar tarafından durduk yere tacizlere varan hakaretler aldım. Bu şahıslara hiçbir şey yapmama rağmen kendileri bana kötü sözler ile mesaj gönderdiler. Daha önce bu durumu yaşamış bir kaç arkadaş ile görüştüğümde kendileri, siber suçlar şikayet dilekçesi örneği ile bu şahısları Cumhuriyet Savcığına bildirebileceğimi söylediler. Kısaca bana bilişim suç duyurusu dilekçe örneği word formatında gönderebilir misiniz? Tam benim durumum ile alakalı olmasa da benzer bir durum dilekçeyi düzenleyebilirim.

Sayın Betül BİLGİN;
Sayfanın en alt bölümünden word formatlı ilgili dilekçeyi indirebilirsin. Umarım şahıslar anonim değil de kimliği belli kişilerdir. Bu şekilde yazacağın dilekçe örneği ile daha kısa sürede sonuca ulaşabilirsin.

DİKKAT!  Almanya vize sponsor dilekçe örneği

Bilişim suç duyurusu dilekçe örneği word

Sosyal medya ve internet kullanımının oldukça yaygın olduğu ülkemizde bilişim ve siber suçlar bölümü oldukça fazla mesai harcıyor.

Siber suçlar şikayeti nereye yapılır? Sosyal medya , bilişim suçları, siber suçlar günümüzde ciddi yaptırımları olan suçlar arasında yer almaktadır

Siber Suçlar nereye şikayet edilmelidir?
Bilişim suçlarında yapılan şikayetler, bilinenin aksine hiçbir şekilde cezasız kalmaz. Her suçun karşılığı muhakkak verilir. Ancak insanlar suçlunun suçu nasıl işlediği hakkında fikir sahibi olamadığı ve nereye şikayet edeceklerini bilemedikleri için göz ardı etmektedir.

Bilişim alanında gerçekleştirilen suçlar savcılığın direkt olarak ilgilendiği davalardır. Savcılığa yazacağınız bir siber suçlar şikayet dilekçesi örneği ile hızlı bir şekilde işleme koyabilirsiniz.

NOT: Eğer dilekçe hazırlamakta güçlük çekiyorsanız ve durumlarınız çok farklı ise mutlaka bir avukattan yardım almanızı öneririz.

DİKKAT!  Sanayi sicil belgesi dilekçe örneği

Bilişim suçlarından korunmak için neler yapılmalıdır?

İnsanların yaptığı en büyük hata sosyal medya üzerinden kişisel bilgilerini açık bir şekilde paylaşmalarıdır. Size ait bilgilerin mümkün olduğunca tamamını kapalı tutmalısınız. Arkadaşlarınız dahi size ait bilgileri görmemelidir. Zaten sadece arkadaşlarım görüyor diyerek, en ufak bilgilerinizi dahi paylaşmamalısınız. Çünkü kişiler arkadaşlarınızın adına fake profiller açıp veya onları hackleyip sizlere ulaşabilirler.

İnternet veya telefon ile sizlerle iletişime geçip para talep eden kişilere pabuç bırakmamalısınız. En çok dolandırma yöntemi çeşitli nedenlerle sizden para talep etmek veya sizlere kafa karıştırıcı sorular sorarak kişisel bilgilerinizi öğrenmektir.

Twitter, instagram gibi platformlarda sizlere yapılan hakaretleri siber suçlara kolayca bildirebileceğiniz Bilişim suç duyurusu dilekçe örneği word sizlerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir