DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Verilecek Dilekçe Örneği

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Verilecek Dilekçe Örneği

Kasım 26, 2021 1 8.530

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı dilekçesi, kısa adı SYDV olan vakıflar içindir. Ülkemizde vali ve kaymakamlık gibi resmi kurumlara bağlıdır. İhtiyaç sahipleri için hizmet veren kurumları kapsayan genel bir çatıdır. Ülkemizde, ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmek için kurulan, vali ve kaymakamlıklara bağlı olarak hizmet veren 1003 vakıf vardır. Bu vakıflar, ihtiyaç sahipleri için hizmet verirler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Nedir?

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı dilekçe yazımı, ihtiyaç sahipleri, ve ihtiyaç sahiplerine yol göstermek isteyen kişiler tarafından bilinmesi gereken bir konudur. Vali ve kaymakamlıklara bağlı olan bu vakıflar için, düzenli olarak elde edilen gelirler vardır. Bu gelirler, aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığınca bir fon hazırlanmaktadır. Ayrıca bu fonlar, cumhurbaşkanlığınca ayrılan miktarlar, vergi ve para cezalarından ayrılan oransal miktarlar ve bağışlar ile yapılmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin bu yardımlara ulaşabilmeleri için 2011 yılı itibari ile elektronik ortamdan başvurular oluşturulmaya başlanmıştır. Bu sistem aynı zamanda ihtiyaç sahibi kişilerin güncel durumlarını takip edebilme açısından da önemlidir. Çünkü bütünleşik sosyal yardım bilgi sistemi, vakıflar ve ihtiyaç sahipleri arasındaki bağı oluşturan sistemlerdir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı dilekçesi yazmak için ihtiyaç sahiplerinin, ihtiyaç sahibi olduğunu belli eden belgeleri düzenlemeleri ve bu vakıflara iletilmesi gereklidir. İhtiyaç sahiplerinin verdikleri dilekçelerin yanı sıra, belirlenen ihtiyaç sahibi gruplarına düzenli yardımlar da yapılmaktadır. Bu düzenli yardımları yapıldığı gruplar bellidir. Genel olarak engelliler için engelli aylığı, 65 yaş üstü herhangi bir geliri olmayan kişilere yöneliktir. Ayrıca aylık olarak nakdi yardımlar yapılmaktadır. Eğitim sağlık ve gebeler için yapılan yardım yine fon kapsamındadır. Ayrıca Eşi vefat etmiş ve bir geliri olmayan kişilere yapılan yardım da fondadır. Böylece İhtiyaç sahibi olan asker ailelerine yapılan yardım, belirlenen hastalık gruplarına yapılan yardımlar, sürekli olarak yapılan yardımlardır.

DİKKAT!  Yüz Yüze Eğitime İlişkin Veli İzin Dilekçesi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dilekçe yazmak için, ihtiyaç durumu belirlenen ve ifade edilen durumların belgelenmesi gereklidir. Bu yüzden vakıflar ve ihtiyaç sahiplerinin birbirleri ile irtibat haline getirilmeleri önemlidir.

( 1 ) Değerlendirme
  1. Aile sosyal destegi aliyordum ikametgahımı degistirdim ikametgah değişikliği yüzünden feshedildi bidaha başvurdum kabul edilmedi sigortam Yok mağdurum işsizim gereğinin yapılmasını arz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir