DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Tutanak Örneği / Src belgesi başvuru formu

Src belgesi başvuru formu

Aralık 31, 2019 1 2.815

Haydar Ali YILDIZ :
Hocam Selamun Aleyküm ;
Allah nasip ederse çok yakında yeni bir işe başlayacağım da, çalışacağım işletme lojistik işiyle uğraşıyor ve benden src belgesi almamı rica ettiler. Bende araştırdım belirli şartlar altında sınavız alınabiliyormuş. Sisteminizde mevcut ise bana src belgesi başvuru formu gönderebilir misiniz?

Aleyküm Selam Haydar Ali YILDIZ ;
Sınavsız alabilmen için öncelikle bazı şartları sağlaman gerekiyor. İlk önce bu şartları paylaşayım, daha sonrada bir src belgesi dilekçe örneğini paylaşırım.

Sınavsız SRC belgesi başvuru formu dilekçesi örneği

Src belgesi sınavsız başvuruları uzatıldı

Sınavsız src belgesi alma tarihi sürekli olarak ertelenebiliyor. Bu nedenle net bir tarih bulunmamakla beraber şu anki günümüz tarihinde sınavsız almak mümkündür. Mümkün olmadığı durumlar geldiğinde yazı içerisindeki düzenlemelerimizi gerçekleştireceğiz.

Sınavsız src belgesi almak halen daha mümkündür. Ancak bunu alabilmek için bazı şartlar ve nitelikler bulunmaktadır. Sadece bu şartlar ve niteliklerin tamamını yerine getiren kişiler sınavsız almaya hak kazanırlar.Şimdi de bu şartları sizlere maddeler halinde paylaşacağız.

DİKKAT!  Tedaş zarar tazmini dilekçe örneği

Sınavsız src belgesi alam şartları

Sadece aşağıdaki şartların tamamını yerine getirenler sınavsız src belgesi almaya hak kazanabilirler

Ehliyetini 25/02/2003 tarihinden önce B, C, D, E sınıfı ehliyetlerinden herhangi birine sahip olan kişiler hak kazanabilirler. Tabii bu da src belgesinin kategorilerine göre değişkenlik göstermektedir. Bunların maddelerini de tek tek inceleyeceğiz.

Src belgesi sınavsız nasıl alınır

Bir üst başlığa göre şartları sağlayan kişilerin alması oldukça basittir. Eğer şartları sağlıyorsanız aşağıdaki istenen evraklar ile kolayca alabilirsiniz.

DİKKAT!  TTNET İptal dilekçe örneği

Yukarıdaki şartları sağlamayan kişiler mutlaka bu eğitimi veren kurumlara müracaat edip gerekli eğitimleri almalıdır. Eğitimlerin sonunda da sınava girip başarılı olmalıdır.

Sınavsız src belgesi dilekçe örneği

Son olarak üst başlıklarda yer alan şartların tamamını sağlıyorsanız eğer aşağıdaki dilekçe ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sınavsız src belgesi formunda dikkat edilmesi gerekenler :

Araçlar ile ilgili değişik belgeler arıyorsanız eğer tutanak örneği sayfasına da bakabilirsiniz.

Sınavsız src belgesi almak halen daha mümkün. Bunun için sınavsız src belgesi dilekçe örneği ile bazı belgeleri toplayıp teslim etmeniz yeterlidir.

( 1 ) Değerlendirme
  1. Merhabalar;
    Ben de çok yakında hayalim olan uzun yol kamyonculuğu mesleğine başlayacağım. Acaba halen daha kolay şekilde src almak mümkün müdür? Sizin yazdığınız tüm şartlara uyuyorum. Ulaştırma bakanlığından alabilir miyim acaba? Halen daha sınavsız src belgesi dilekçe örneği ile alabiliyorsam çok mükemmel olacak. Aksi takdirde sanırım yine işe almayacaklar. Çünkü bu belge olmadan kesinlikle işe girişimi yapamayacaklarını söylüyorlar. Daha önce de sanırım işe başladıktan sonra çıkartırız diyenler olmuş ve bu kişiler uzun süre belgelerini almayarak ceza yemişler.Bu gibi kişilerin yüzünden belgesiz işe girişimiz gerçekleşemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.