DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Dava Dilekçesi Örneği / Süre Tutum Dilekçesi

Süre Tutum Dilekçesi

Ocak 6, 2020 0 5.893

Mine TUGAY :
Hocam Merhaba; dava ve mahkemelik bir durumumuz söz konusudur. Karar yazılana kadar sanırım süre tutum dilekçesi ile zaman kazanmak mümkünmüş. Hatta bu yazının istinaf ve temyiz yerine de geçtiği söylendi. Acaba doğru mudur? Bununla birlikte bana bir de ceza mahkemesi istinaf süre tutum dilekçesi örneği gönderebilir misiniz?

Sayın Müge TUGAY ;
Zaman kazanmak için verildiği ve aynı zamanda istinaf, temyiz yerine de kabul edilebildiği doğrudur. Bilmeyen arkadaşlarımız için süre tutum dilekçesinin ne işe yaradığını ve anlamını da kısaca anlattıktan sonra sayfaının en altında word olarak paylaşacağım.

Ceza mahkemesi istinaf süre tutum dilekçesi örneği

Örnek olması açısından aşağıdaki gibi bir dilekçe ceza mahkemesine verilebilir. Bu belge sayesinde süreyi bir süreliğine de olsa durdurabilirsiniz.

Ceza mahkemesi istinaf süre tutum dilekçesi örneği
Ceza mahkemesi istinaf süre tutum dilekçesi örneği

Süre tutum dilekçesi nedir?
Aslında doktrinlerde herhangi bir karşılığı yoktur. Tamamen gerçekleşen yargı kararları ve uygulamalar sonucunda meydana gelmiştir. Kararların okunduğu esnada evraklara yazılma süreci esnasında zamanı durdurmak amacıyla verilen yazılara ceza mahkemesi istinaf süre tutum dilekçesi adı verilmektedir. Bu belge aynı zamanda temyiz yada istinaf başvuru dilekçesi olarak da kullanılmaktadır.

DİKKAT!  Belirsiz alacak davası dilekçe örneği

Süre tutum dilekçesi içinde mutlaka yazılması gerekenler

Tüm bunların dışında zaman zaman bazen yolunuz mahkemelere yada davalara düşebilir. Sadece tanık olarak da gitmeniz gerekebilir. Bununla ilgili her zaman yazılı bir belge ihtiyacı hissedebilirsiniz. Biz de bu konuda sizlerin işlerinizi kolaylaştırmak amacıyla dava dilekçesi sayfasını kurduk. Bu sayede çeşitli mahkemelerden istenen dilekçe örneklerini toparlayıp burada sizlere sunuyoruz. Siz de kendi mahkemeniz ile ilgili gerekli düzenlemeleri yaparak şablon olarak kullanabilirsiniz.

DİKKAT!  Senet tahsilat makbuzu örneği excel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir