DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Tutanak Örneği / Tahliye taahhütnamesi örneği

Tahliye taahhütnamesi örneği

Ocak 1, 2020 1 12.618

Mehmet YALÇINKAYA :
Şu an içinde yaşamak olduğumuz ev için ve aynı zamanda kira verdiğimiz tamiranemiz için taahhütname gibi bir şey hazırlamamız gekiyormuş. Elinizde İş yeri ev boşaltma kiracı tahliye taahhütnamesi örneği word formatında filan mevcut mudur acaba?

Merhaba Mehmet YALÇINKAYA ;
Göndereceğim tahliye taahhütnamesini hem iş yeri için hem de ev için kullanabilirsin. Şimdi paylaşıyorum.

Tahliye Ne demek

Taahhütname’den önce Tahliye ne demek bunu açıklamanın daha mantıklı olacağını düşündük. Çünkü ne anlama geldiğini de bilmeyen bir çok arkadaşımız olduğunu öğrendik.Tahliye’nin aslında iki farklı kullanım şekli bulunmaktadır.

DİKKAT!  Teslim tesellüm tutanağı örneği

Ev boşaltma kiracı tahliye taahhütnamesi örneği

Aşağıdaki gibi bir evrak kullanılabilir. Sayfanın en alt bölümünde tahliye taahhütnamesini word formatında da indirebilirsiniz.

Tahliye taahhütnamesi nasıl olmalıdır?

tahliye taahhütnamesi örneği
tahliye taahhütnamesi örneği

Kiracı tahliye davası şartları

Hangi durumlarda kiracılar tahliye davası açabilir? Şimdide dava için şartları maddeler halinde kısaca inceleyeceğiz. Bu dava kiraya verenden yada kiracıya bağlı olmak koşulu ile açılabilir.

DİKKAT!  İşyeri disiplin kurulu toplantı tutanağı örneği

Kira verenden dolayı : İnşaat, imar düzenlemesinden dolayı ve ihtiyaç sebebi ile olabilmektedir.
Kiracı durumu: Taahhüt nedeniyle ve haklı olup 2 ihtar gönderme sebeplerinden dolayı kiracı tahliye davası açmak mümkün olabilir.

Ev yada iş yeriniz için eksik bir belge yada dilekçe ihtiyacınız var ise tutanak örneği kategorisine de bir bakabilirsiniz. Hayatınızın herhangi bir bölümünde ihtiyacınız olabilecek her türlü tutanak mevcuttur.

Yeni borçlar kanununa göre tahliye taahhütnamesi örneği sayfamızda. Üstelik ev ve iş yeri için kullanımına uygun kiracı ve ev sahibine göre ayarlanmaktadır.

( 1 ) Değerlendirme
  1. Vallahi bu evrağı kullanmamız çok güzel oldu. En azından planlı bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirdik. Bu şekilde kurallara uyulduğu takdirde kiracı sizlere hiçbir şekilde geciktirme gibi yaptırımda bulunamıyor. Şimdi mesela elimizde imzalı bir tahliye taahhütnamesi örneği olmasaydı kiracı çeşitli sebeplerden dolayı bu durumu mümkün olduğunca ertelemeye çalışacaktı. Muhtemelen başka bir yer bulamadığını da söyleyecekti. Ancak şimdi elimizdeki evrakta ne kadar önce bilgi verdiğimiz de kayıtlar altına alındı.Sonuçta tahliye işlemleri problemsiz bir şekilde gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir