DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Tedaş Dilekçe Örneği

Tedaş Dilekçe Örneği

Eylül 22, 2021 0 13.330

Tedaş, Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılayan kurumdur. En çok muhatap olduğumuz bu kuruma bazı sebeplerle dilekçe yazma ihtiyacımız doğabiliyor. Bu makalemizde de Tedaş’a dilekçe örneğini sizinle paylaşalım istedik. Dilekçe örneğini kendinize göre düzenleyerek ilgili kurumun ilgili birimlerine teslim ederek hızlı sonuç alabilirsiniz.

 Tedaş’a bir vatandaşın dilekçe yazmasının en önemli nedeni elektrik faturalarında sorun yaşanmasıdır. Bu sorun dilekçe üzerinde açık bir şekilde belirtilerek çözülmeye çalışılır.

Peki, Tedaş’a dilekçe yazmak için ne yapmak gerekir?

Tedaş Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Tedaş’ a yazdığınız dilekçenin muhatabı bağlı bulunduğunuz ildeki Tedaş Müdürlükleridir. Bunun için dilekçenin Tedaş müdürlüğüne hitaben yazılması gerekir. Dilekçenin amacı ve talebi ne olursa olsun mutlaka abone sayaç numarasının da dilekçe üzerinde belirtiliyor olması gerekir. Yani sayaç numarası olmayan bir dilekçenin işleme tabi olması söz konusu olmayacaktır.

DİKKAT!  Almanya aile ziyareti vize dilekçe örneği

Dilekçeye yazılması gereken maddelerden birisi de tarih ve abone bilgileridir. Bu bilgiler dilekçenin geçerliliğini artıracak ve dilekçedeki muhatabın bilinmesini ve geri dönüş sağlanmasını kolaylaştıracaktır.

TEDAŞ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Tedaş’a dilekçe yazan kişinin mutlaka Tedaş’ a abone olması gerekiyor. Dilekçe işleme alınırken abone numarası ve Tedaş abonesi olup olmadığı tespit edilir.

Dilekçe içerisinde faturanız ile ilgili bilgileri detaylı olarak yazmanız gerekiyor. Yani dilekçe yazmanızdaki amacınızı mutlaka belirtmeniz gerekiyor.

Tedaş Dilekçesi Nereye Verilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Tedaş’ a verilecek olan dilekçenin muhatabı bulunduğunuz yerdeki Tedaş İl Müdürlüğü olmalıdır. Faklı bir ilde ya da farklı bir adrese gönderilmiş olan Tedaş dilekçesinin işleme alınması ve dikkate alınması söz konusu olmayacaktır.

DİKKAT!  İtiraz Edilebilecek Kararlar

Aşağıda bulunan Tedaş dilekçe örneğini indirerek kendinize uygun hale dönüştürebilir ve bulunduğunuz Tedaş İl Müdürlüğüne teslim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir