DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Şikayet Dilekçesi Örneği / Tedaş zarar tazmini dilekçe örneği

Tedaş zarar tazmini dilekçe örneği

Şubat 8, 2020 0 16.468

Şükriye DİKMEN :
Merhabalar , küçük bir tekstil atölyesinin sahibiyim. Bulunduğumuz mahallede elektriklerin sürekli voltaj değişimi ve kesilmesi nedeniyle cihazlarımız arızalanıyor. Bununla ilgili daha önce bir dilekçe yazabileceğimizi okumuştum. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Bir de kullanabileceğimiz tedaş zarar tazmini dilekçe örneği paylaşabilir misiniz?

Şükriye DİKMEN Merhaba,
Evet, böyle bir durumda eşyalarınız zarar gördüğünde bir miktar ödenek almanız mümkün olabiliyor. Ancak bunun tamamen voltaj değişiminden yada kesintilerden dolayı kaynaklandığını belgelemeniz gereklidir. Mutlaka dilekçeyi teslim etmeden önce konu ile ilgili bir yetkili servis çağırıp tutanak tutmasını isteyebilirsiniz. Yani kanıt olmadan herhangi bir ücret almanız mümkün değildir. Örnek tedaş zarar tazmini dilekçe örneğini sayfanın altına dahil ediyorum.

DİKKAT!  Savcılığa suç duyurusu dilekçe örneği

Öncelikle yazıya devam etmeden önce daha önce yazmış olduğumuz bu konu ile alakalı olan voltaj değişiminden kaynaklı cihaz bozulmalarında ne yapmalısınız isimli yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Daha sonra konu ile ilgili detayları bu sayfa altından takip edebilirsiniz.

Voltaj değişiminden yada elektrik kesintisinden dolayı zarar görüldüğünde nereye dilekçe yazılabilir?
Bu konu ile ilgili yazıları tüketici mahkemesine yazmak doğru olacaktır. Ancak unutmayın elektrik dağıtımı yapan şirketin ismini de yazıya dahil etmelisiniz. Çünkü genellikle her şehirde farklı dağıtıcı kurum bulunduğundan isimleri değişebiliyor.

Zarar tazmini için dilekçe örneği dışında ne gibi belgelere ihtiyacım var?

DİKKAT!  Kaçak yapı şikayet dilekçesi

Yukarıda yer alan belgeler ile birlikte tüketici mahkemesine gidip durumdan bahsedebilirsiniz. Yine bu durumdan dolayı problem yaşarsanız eğer yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Voltaj değişiminden dolayı yaşanan zararların giderilmesi için tedaş zarar tazmini dilekçe örneği yazıyoruz.Bunun dışında nereye gitmeniz gerektiğini söylüyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir